Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehet egyedül...

Szerintetek lehet egyedül hatékonyan nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Jártam korábban tanfolyamokra, viszont jelenleg nincsen lehetőségem tanfolyamra/tanárhoz járni. Még kezdő szinten vagyok, egy A2-es tanfolyamra jártam legutóbb és kb. valahol ott tartok. Van csomó nyelvkönyvem, úgyhogy tulajdonképpen azokkal tudok haladni és tanulgatni. Csak ugye pl. a szóbeli kommunikációt így nem tudok gyakorolni egyedül és annyira talán nem is fektetek elég nagy hangsúlyt az ismétlésre, tanulásra mintha lenne rajtam egyfajta kontroll. Szerintetek így is lehet hatékonyan tanulni vagy sem?
2021. ápr. 28. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen nyelvről van szó. Angolt, spanyolt, németet, esetleg olaszt/franciát szerintem simán, mert az interneten is rengeteg anyag van fent, amihez ingyenesen hozzáférsz és amire támaszkodhatsz.


Keleti, skandináv nyelveket vagy oroszt már nem annyira hatékonyan, de szintén lehet (bár itt azért lényegesen kevesebb elérhető infó van).

Ha megvan benned a kitartás. akkor simán menni fog. A szóbeli része kérdéses, de vannak erre facebook csoportok, ahol tanulótársakat találhatsz és beszélhettek idegen nyelven egymással videohívásban.

2021. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kínaiul tanulok. Tulajdonképpen anyagom van hozzá, szóval ezzel nincsen baj, csak tényleg inkább a gyakorlás, a szóbeli kommunikáció, kiejtés (bár mondjuk ehhez az alapok megvannak, illetve ugye hanganyagok is vannak) az, ami problémás. A tanulótársra még nem is gondoltam, ehhez esetleg tudsz ajánlani konkrét csoportot?

2021. ápr. 28. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Hűha, kínai csoportot nem ismerek, én egy spanyolul tanuló csoportban vagyok benne, ott találtam tanulótársat, de biztos fellelhető az internet valamelyik zugában egy kínai csoport is
2021. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!