Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai vagy német nyelvet...

Kínai vagy német nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Eddig úgy voltam a dolgokkal hogy angolul, oroszul és németül tanulok. A német alapvetően tetszik amikor tanulom viszont amikor nem tanulom nem érzek késztetést arra hogy tanuljam, de ha már belekezdtem tetszik. Ezzel szemben ha meglátok pár kínai jelet akkor már lázba jövök. Lehet jobb az angol-orosz-kínai mint az angol-orosz-német? Vagy egyáltalán hol tudnám tanulni a kínait? Mennyire hasznos a némettel szemben? Érdemes elkezdeni itthon?

2021. máj. 7. 19:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Kínai embereket pedig szinte mindennap látok"

Én meg indiaiakat és filipinókat látok mindennap (UK) még sincs gyakorlati haszna annak hogy a nyelvükön tanuljak mert nem Indiában vagy a Fülöp szigeteken élek, angolul pedig ők is tudnak.


"rengeteg kínai befektető jön az országba"

Nem akarok offolni de ezt még meg fogja bánni Magyarország. Nagyon.


"A kínai emberek többsége szerintem nagyon bölcs."

Nem tudom mire alapozod hogy 1.3 milliárd embernek a többsége ilyen vagy olyan. (Persze nekem se magával a néppel van hatalmas bajom hanem a koncentrációs táboros, koncepciós peres, besúgóhálózatos és más országok után kémkedő vezetésükkel. A kínai befektetők a diktatórikus vezetésük befolyását növelik, nem a kínai emberekét!)

2021. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!