Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban honnan tudom,h mikor...

Angolban honnan tudom,h mikor ige vagy főnév?

Figyelt kérdés

Találkoztam ma a handle szóval.

Rákeresve főnévként fogantyú, igeként, pedig kezelés vagy bánik vmivel.


2021. máj. 8. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szövegkörnyezet
2021. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs erre vmi szabály, amiből fel lehet ismerni?


A külön szavakat még értelmezem, de össze rakni nem tudom.

2021. máj. 8. 09:03
 3/13 chtt ***** válasza:
100%
Ha a magyarban találkozol pl. a nyúl szóval, honnan tudod, hogy a tapsifüles-e vagy az ige? Amennyire tudom, kb. ennyi szabály van rá az angolban is.
2021. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És te hogyan tudtad megérteni?
2021. máj. 8. 09:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A mondat szórendje segíthet, mivel alapvetően alany-állítmány-tárgy szokott lenni, amiből csak az állítmány lehet ige.
2021. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád a mondatot, könnyebben tudnánk segíteni.
2021. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Who are, unable to handle their alcohol have been drifiting around the town.
2021. máj. 8. 11:32
 8/13 A kérdező kommentje:

Ugyan ebben a mondatban lenne az a kérdésem, h ugye a have az a jelen, a been már a múlt, a drifting az ismét (folyamatos) jelen.


Ezen, h legyen kiigazodni? Mikor tudom,h most múltban beszélnek vagy sem?

2021. máj. 8. 11:50
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó, szövegkörnyezetből, de akkor miért van ott a been, mint múlt?
2021. máj. 8. 11:51
 10/13 chtt ***** válasza:
100%

Szia! Az eredeti mondat kb. (nagyon nyers) fordításban:


(A fiatal lakosok egy csoportja,) akik nem tudják kezelni az alkoholfogyasztásukat, a (minnesotai Gilbert) városban kószálnak (zavart állapotban és alig elkerülve, hogy az autók elüssék őket). - vagyis: akik berúgtak, mint a csacsi (és olyanok, mint én, nem tudják ezt kezelni) városszerte kószálnak.


Sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni - talán a többiek -, azon kívül, hogy ne próbáld szétszedni "ez jelen, ez múlt"-ra szerkezeteket, mert nem így működik. Ez itt egy csudaszép present perfect continuous (magyarul elég furán hangzik, mert folyamatos-befejezett jelen), ha utána akarnál olvasni a használatának (jelen esetben azt fejezi ki, hogy az adott cselekvés egy ideje folyamatban van)... és nem az elején szoktuk tanulni.


Bocs, hogy nem tudtam többet segíteni.

2021. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!