Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban az ing-es alakot...

Angolban az ing-es alakot hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

pld egy ilyen mondatban.

Tuesday I was throught with hoping.

Közvetlen voltam a reményel Keden.?-szerintem

webforditás szerint :Kedden én torkig voltam azzal, hogy reménykedtem



ezt hogyan forditanátok le?


Ha jól tudom pld egy igét inges alakba teszünk akor lehet az főnév, melléknév, határozói vagy melléknévi igenév.

[link]


Ilyenkor a hoping reményt jelent?


Szótár szerint a hope lehet simán is használni akor is reményt jelent minek kell ing es alak? Elég sokszór találkozom vele és nem tudom eldönteni hogy mire is céloz.


Például igeidőknél tudom hogy miért van rá szükség.



2017. febr. 14. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg használata van az ing alaknak, ezeket funkciónként majd szépen megtanulod. Például egyes igék ing alakot vonzanak. Pl. I hate hoping. (Utálok reménykedni.)

.

A "Torkig vagyok" kezdetű mondatodat én így mondanám:

On Tuesday I was fed up with hoping.

2017. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlanám a szótárazást. Fájdalmasabb, mint a fordítót ráereszteni, mert válogatni kell a kínálatban, de azért a szótárakban, ha van külön jelentése valamilyen kifejezésnek, az megtalálható:


informal [predicative] Having no prospect of any future relationship, dealings, or success.

‘she told him she was through with him’

‘you and I are through’

More example sentences

‘She just left him, said she was through with him and disappeared.’


Ez az ingyenes oxfordiból számazik, az felsőfokig elég jó, utána már néha kevés.


A hope ugyan reményt jelent, de a hoping nem. Az inges alakot, ha szükség van rá, akkor reménykedés, reménykedve vagy reménykedő-nek fordítjuk. Khmmm... Mondjuk ez az általad linkelt oldalon éppen le van írva, csak más igével, így nem tudom, miért kérded azt, hogy a hoping reményt jelent.


Szerintem az teljesen jó, hogy a reménykedéssel hagyott fel.

2017. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eloljaroszavak mindig fonevet vonzanak magukhoz:

in the book, in front of the house, through the window stb...


Gerund es Participle kozott a lenyeges kulonbseg, hogy Gerundnak van fonevi ertelme. Participle inkabb melleknevi szerepe altal ismert es hasznalt.


Gerundot fonevkent veszed tehat jarhat ele eloljaroszo. Sot ez az egyetlen igealak amihez jarulhat eloljaroszo!


Gerundnak nincs magyar megfeleloje igy forditgatas is nehezkesebb a megszokottol. Magyarban kb -as, -es vegzodessel forditanank (tuzeles, szamitogepezes, ivas, eves,letezes).


hope az fonevkent remeny, de igekent is hasznalhatod akkor azt jelenti, hogy remel. Gerundot igebol kepzunk tehat vedd azt az alakot, hogy hope es csapd hozza az ing-et. (Haha ing mint ruhadarab :D)


Mit kapsz?


Hoping = Remeles.

with mit jelent? = val, vel


Kedd, keresztul voltam a remelessel.


Ugye milyen csunya? Sose fordits szo szerint, mert ilyen rondasagokat kapsz es nehez lesz kibogozni mit akar jelenteni.:)


Ott a mult ido, hogy was azaz voltam. Atmentem, keresztul mentem. Azaz felhagytam a remelessel, mar nem remenykedek ami magyarul azt jelenti amit Sztrogoff is leirt tehat:


Kedd, felhagytam a remelessel/remenykedessel.



Azaz kedden en mar nem remelek tovabb, mert keresztul mentem a 'remeles'-en.



---------

Extra info:

To hope

Hoping


Mi a ketto kozott a kulonbseg, ha mindketto ugyanazt jelenti? Tehat remeles, remenykedest?


Egyszeru: semmi kulonbseg, de 'to Hope' az nagyon ritkan hasznalt alak, inges alak menobb, frissebb manapsag tobben hasznaljak:


Mindketto fonev tehat mindkettot lehet alanykent hasznalni:


To hope is good. (regen hasznalt igy ne hasznald)

Hoping is good. (gyakrabban alkalmazott)

2017. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!