Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban honnan tudom,h mikor...

Angolban honnan tudom,h mikor ige vagy főnév?

Figyelt kérdés

Találkoztam ma a handle szóval.

Rákeresve főnévként fogantyú, igeként, pedig kezelés vagy bánik vmivel.


2021. máj. 8. 08:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Rákeresve főnévként fogantyú"

És, miután a mondatban az unable to handle kifejezés van, az unable szóra rákeresve mi volt a jelentése? Csak nem hogy képtelen, nem képes? És vajon azt is értelmesnek találtad, hogy képtelen fogantyú? Ahhoz képest, hogy képtelen kezelni?

"a been már a múlt"

Ha a seen-nél a látva meg látván az múlt, akkor a been is múlt.


Ezeket tanulással lehet leküzdeni. Ide-oda ugrálásnak és fötrésnek szokott ez a fajta kétségbeesett melléfogásgyűjtemény az eredménye lenni.

2021. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szövegkörnyezet. Ennek semmi köze az igeidőkhöz, hogy te ezt nem tudod értelmezni. Nem állsz még egyértelműen akkor ennek a szövegnek a szintjen. Mint ahogy egy előző kommentelő is megfogalmazta, nyúl (vmiert) vs nyúl (mint allat). Honnan tudod mit jelent? Onnan, hogy megérted magát a szöveget körülötte. Angolul ez még nem megy neked.
2021. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha ez segít, akkor az esetek túlnyomó többségében a ‘handle’ igeként lesz jelen. Ha fogantyúként hivatkoznak rá, akkor az többnyire inkább mondjuk ‘handle bar’, nem simán ‘handle’.
2021. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!