Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes angolt tanulni...

Hogyan érdemes angolt tanulni úgy hogy elérjem a b2-es szintet?

Figyelt kérdés
Szeretnék angol középfokú nyelvvizsgát tenni és pár tanácsra lenne szükségem. Tanulom az egyetemen is de az nem elég, pár hónapja kezdtem el és A2 szinten vagyok kb. És az lenne a kérdésem hogy aki saját magától tanult és sikerült nyelvvizsgát szereznie az hogy csinálta, hogyan érdemes tanulni amitől gyorsan lehet fejlődni stb?

2021. máj. 10. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Fura, amikor egy egyetemista nem tudja, hogyan kell tanulni... Ha önállóan akarod csinálni, akkor fogsz egy jó tankönyvet, és csinálod a feladatokat egymás után. Aztán a következő tankönyvet, aztán a következőt, míg el nem jutsz legalább a B1-es könyv végéig. Akkor már lehet próbanyelvvizsgákat, meg emelt érettségiket csinálni.
2021. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Hát egyetemistaként már lehetne sejtésed arról, hogyan kell eredményesen tanulni.

Ha egyedül nem megy, akkor el kell járni egy tanárhoz.

2021. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy egyetemistaként hogyan érdemes tanulni, hanem az hogy aki egyedül érte el ezt a szintet hogy csinálta, hátha adna pár ötletet, ha nem tetszik a kérdés nem kell rá válaszolni. Érdekes hogy a kérdések 90%ba válaszok nem arról szólnak ami a kérdés hanem belekötnek itt is mindenbe.
2021. máj. 10. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem belekötés, hanem a kérdésedből az jön le.

Saját magad tanulás egy negyedik-ötödik idegen nyelvnél már opció lehet... Mert lenne bőven tanulási tapasztalatod...


De csak könyvből tanulni szerintem nem jó. EGy csomó dologban nem tudod felülbírálni, kívülről látni magadat. Hibás dolgok rögzülnek.


Meg kell spendírozni valami tanfolyamot, vagy magántanárt - legalább pár hónapra.

2021. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fogtam egy nyelvtanuló könyvet, oszt végigvettem.

Pedig még nem is voltam akkor egyetemista, de ezt már úgy végig tudtam gondolni.

Ez régen volt, nem nagyon volt más, a Báti-Véges volt. Az, hogy egyedül nem olyan okés, nem volt téma, két év katonaság ezt a lehetőséget adta. :D

Nyomtam egy Rigó utcás középfokút belőle a leszerelés után 17 évvel (közben félúton jártam egy fél évet tanfolyamra, amúgy nem foglalkoztam vele), papírformának megfelelően a beszéd f*s volt, a többi meg négyes és ötös úgy, hogy a nyelvvizsga időpont előtt egy héttel világosítottak fel, milyen jellegű feladatok vannak nyelvvizsgán, és napi egyet csináltam a feleletválasztós tesztekből; a többi feladattól olyan ideges lettem, hogy azokat hanyagoltam. :D

Aztán már bármit (más nyelvtanuló sorozatok, nyelvtani fejlesztések) megláttam és megkívántam, nem volt vele nehézségem.

Csak az időt meg a szellemi erőfeszítést kell beletenni. Normális ember nem imában, gyógyteában, kuruzslásban (nézzél sorozatokat) keresi a megoldást.

2021. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha már van egy kis szókincsed, kezdj el könyveket olvasgatni a szintednek megfelelően, így a fontos szavak rögzülnek, ami nem ,az meg kikopik. Hallgass sok szöveget, ja és nem baj,ha nem értesz minden egyes szót, a lényeg, hogy szokd a nyelvet:)
2021. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!