Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BGE-n hogy zajlik a nyelvtanulás?

BGE-n hogy zajlik a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy 2 nyelvet is kell tanulni, 3 félév után lehet váltani, de ennyi idő alatt nem tudom, hogy lehetséges a szakmai nyelvvizsga letétele. Ezért azt sem tudom, hogy kezdjek-e még egy új nyelvet (nagyon szeretnék) vagy egy olyat tanuljak, amiből már van egy általános középfokúm.

Turizmus-vendéglátás szakon vagyok egyébként.



2021. máj. 10. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd azzal, amiből megvan már a középfokú, miután megvan a biztos, utána állj neki egy másik nyelvnek.
2021. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy már második féléves vagyok, egy új nyelvvel kezdtem, és szeretnék még egy új nyelvet, és ezek közül az egyikből szakmait, csak nem tudom ez 3 félév alatt lehetséges-e.

És a nyelvtanárom mindig azt mondja, hogy 3 év múlva meglesz a nyelvvizsgánk, de nem csak másfél évig tanulhatunk egy nyelvet?

2021. máj. 10. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen nyelvről van szó, de ha csak az egyetemen tanulod, akkor 3 félév alatt nem lesz belőle szakmaid. A 3. félév után LEHET nyelvet váltani, de nem kötelező. Simán tanulhatod végig ugyan azt a nyelvet. A két új nyelv nem hiszem, hogy össze fog jönni az egyetemi képzésed alatt, kivéve ha jársz különtanárhoz/nyelvtanfolyamra.
2021. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ezt nem is tudtam, hogy nem kötelező. Köszi szépen, te BGE-s vagy amúgy?
2021. máj. 10. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!