Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jól készültem...

Szerintetek jól készültem angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Angol komplex középszintű érettségit írok. Pannon nyelvvizsgánál. Én az írásbeli részre úgy gyakoroltam hogy középszintű érettségi feladatokat oldottam meg. De nem rég azt mondta nekem valaki hogy az nem jó mert a nyelvvizsga sokkal nehezebb mint az érettségi. És most egy kicsit bepánikoltam mert a héten vizsgázok

2021. máj. 11. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a nyelvvizsga tényleg eléggé más, mint az érettségi és nehezebb is (általában). Én például ÖSD-zek (nem tudom, milyen a Pannon, bocsi), de az például teljesen eltér a német középszintűtől. Azért sok sikert, remélem meglesz!
2021. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha érettségivel akarsz készülni, akkor az emeltet töltögesd. Az valamivel erősebb, mint a B2 vizsga, így ha az megy, akkor menni fog a nyelvvizsga is. A középszint tényleg gyengébb valamivel, így az nem olyan jó felmérő.
2021. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve egységesítették az érettségit olyan értelemben, hogy a középszintű B1-hez (alap-/küszöbszint), az emelt pedig B2-höz (középfok) hasonlítson nagyon nagy részben. Az OH oldala is ezt írja az érettségiről: "A vizsga középszintje a B1, az emelt szint pedig a B2 szintnek felel meg."

Úgyhogy nem biztos, hogy elég lesz a középszintű nyelvvizsgákat gyakorolni. A maradék napokban jobb lenne inkább az emelteket megoldani. De ha nagyon jóra szoktak sikerülni a közép érettségik, akkor talán nem lesz olyan nagy baj a nyelvvizsgán. Sok szerencsét!

2021. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nehezebb a nyelvvizsga, meg teljesen más is, meg izgulni is fogsz.

Gyakorolj még sokat, meg lesz az.

Sok sikert!

2021. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!