Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes már megszerzett...

Anonymousreview60 kérdése:

Hogyan érdemes már megszerzett C1 szintű nyelvvizsga után a C2 szintre készülni?

Figyelt kérdés

Angolról van szó. Nem a nyelvterületen élek. Jelenleg költségvetési és időbeosztásbeli okok miatt nem szeretnék tanfolyami rendszerű nyelvvizsgaelőkészítőre járni. Ehelyett otthon tanulnék tankönyvből, munkafüzettel, egyéb nyelvkönyvvel és filmnézéssel, olvasással. Ezzel az élőbeszéd gyakorlása nyilván nem lehetséges.

Aki csinált már ilyen felkészülést, annak mik a tapasztalatai? Elegendő a tulajdonképpen a nyelvvizsgára felkészítő kurzusrésznél bekapcsolódni a nyelviskolába?

Aki C1-ről C2-re tanfolyamon készült fel, melyik budapesti iskolát javasolja?



2019. júl. 24. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én senkit nem ismerek, akinek szüksége lett volna C2-es papírra, és őszintén, tanfolyamot se láttam, ami erre készítene fel. Tudom, hogy relative off a kérdés, de neked ez mihez kell???
2019. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bakancslista. Önmagamnak - részben ezzel is - bebizonyítani, hogy jól tudok angolul. Aztán ez is juthat még arra a sorsra, mint más célok, amiket kihúztam vagy módosítottam.

Valóban gondolkoztam rajta, hogy kell-e ez. Most még kell.

2019. júl. 24. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Én több C2 tanfolyamot láttam, sőt, résztvevőket is. Azoknak biztosan kellett valamire. :)

Hát, a C2 az érdekes dolog (azért is jártam oda, mert nekem csak unalom ellen kellett). Tanár nélkül (JÓ tanár nélkül) előfordulhat, hogy észre sem veszed, hogy itt lett volna valami nyelvhasználati érdekesség.

Amely C2 kurzuskönyveket én tanulmányoztam, azok egyike sem volt egyik másikkal sem helyettesíthető, mindegyikben volt olyan információ, ami csak abban volt.


A filmnézés az Gyakorikérdések fétis, ezen a szinten nem jó, hiszen látod, és emiatt azt hiszed, hogy értetted a hangot, pedig nem. Hanganyagot használj, mindjárt kellemetlenebb lesz a feladat. :).


Olvasni meg, hát, többfélét. A kellemetlen az, ami hasznos, én egy politikai lapot és egy ismeretterjesztőt szoktam ajánlani, például a Guardian meg a NatGeo. Irodalomból meg olyant, ami gazdag, változatos nyelvet használ. Itt mindenki a Pottereket ajánlja, szerintem annál középfokúbb szöveg nincs is. De olvasni sokat kell, hogy jöjjenek a kifejezések, állandósult szókapcsolatok. Ma már az olvasás nem természetes, sajnos, remélem, te még könnyedén és gyorsan olvasol.


A célzott felkészülés nagyon fontos. Például, hogy egy gyakorlatias szempontot említsek, írni kell egy esszét 350 szóban. Ha még sosem próbáltad, fogalmad sincs róla, hogy az a te kézírásoddal egy oldal, vagy száz. És így menet közben arra is sokkal jobban kell figyelned.


Minden jó, ami a nyelvvel kapcsolatos. Múltkorjában itt megemlítettem, hogy a régi Rigó utcát nem érdeme szidni, hiszen a nyelvtani tesztben olyan feladatok (is) voltak, mint amivel a Cambridge Proficiency vizsgán lehetett találkozni, mire lehülyéztek. Hát, vettem a Vaterán egy régi tesztgyűjteményt, kimásoltam egyet, amiről beszéltem, meg a CPE testbookból is egyet. Azóta csönd van. Huhh, még nem hülyéztem vissza. :D

2019. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

„nekem csak unalom ellen kellett” A lottóötös után felmondtál, és kellett az idő, míg kitalálod, mi legyen?

„fétis” Tényleg az.

„azt hiszed, hogy értetted a hangot, pedig nem. Hanganyagot használj” Podcast? Hangoskönyv?

„A kellemetlen az, ami hasznos, … Guardian meg a NatGeo” Nagyszerű gondolat.

„Pottereket ajánlja, szerintem annál középfokúbb szöveg nincs is” Kicsit talán felette, de ez igaz alapvetően.

„remélem, te még könnyedén és gyorsan olvasol” Enders gamet igen, Alice in Wonderlandet nem annyira.

„írni kell egy esszét 350 szóban. Ha még sosem próbáltad, fogalmad sincs róla, hogy az a te kézírásoddal egy oldal” Egy oldal, ez még megy. De ezen nem segít, ha gépelve írom kezdetben? Akkor megszokja az ember, mekkora gondolatmennyiség a 350 szó neki.


Mielőtt tesztkönyveket vennék! Miben más/több a Cambridge CPE mint a CAE?

2019. júl. 24. 11:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha elmondom véleményemet, megharagszik rám a fél bolygó. :D Szerintem kell a kihívás, anélkül az ember leépül agyilag. 10 éve dolgoztam ugyanabban a munkakörben, azt hittem, mindent tudok már (ma már nem hiszem úgy. hogy mindent tudtam :D ). Akkor épp ezt találtam ki.


A hangoskönyv majdnem jó, de még hasznosabb a politikai vitaműsor a BBC4-en. Persze, ezzel kapcsolatban nincs kihez fordulni segítségért, az tény.


"De ezen nem segít, ha gépelve írom kezdetben?" De pont arról értekeztem, hogy ha nem gyakorlod, azaz nincs "kezdetben" se.


" Miben más/több" Hát, végülis tán jó hír, hogy mivel az emberiség általánosan butul, a két vizsga is közelít egymáshoz. A CPE 100 évvel ezelőtt 12 óra volt. :) Például a CPE

2000 előtt:

Reading 1 óra

Composition 2 óra

Use of English 2 óra

és 2015 után

Reading and Use of English 1,5 óra

Writing 1,5 óra

(A Listening és a Speaking ugyanannyi idő volt akkor is és most is)

Most a CPE és a CAE ugyanolyan nevű és idejű blokkokból áll, különbség csak a nehézségekben lehet. Nehézség bőven van, mert ezek a nyelvvizsgák burkolt intelligenciatesztek, amit olvasol, azt érteni, összevetni, következtetéseket levonni kell.


A netről marha sok anyagot lehet letölteni, a vizsgaközpont honlapján vannak sample test-ek mindkettőből: [link]

2019. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az intelligenciateszt jelleg az lejött akkor, amikor a bálnák és a haditengerészeti hírközlési kábelek kapcsolatáról volt szó, hogy a lenti 8 bekezdésből melyik négy illett be a fenti 5 közé és hova.

A politikai műsor jó ötlet.

2019. júl. 24. 14:13
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: Köszönöm. Ezt a kérdést nem kerestem/találtam meg. Elgondolkodtató. Sokkal több erőfeszítést kell tennem a felkészülésnél, ha továbbra is kitartok mellette.
2019. júl. 26. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Azzal az eggyel nem értek egyet, amit a magyar születésű angol nyelvet tanítókról ír. Mert aki angol, az nagyon ritkán elemzi a saját nyelvét. Így jön elő az, hogy az ember megkérdezi tőle, ez most így vagy úgy helyes, és azt válaszolja, szerinte mindkettő jó. Ugyan, ha figyelhetjük egy darabig, kiderül, hogy kizárólag úgy használja, ahogy a magyar tanulónak mondták... :D

Persze, olyan anyásnyelvű, aki CPE-re készít fel, az más, de hol van olyan?

Jut eszembe, ha kell még budapesti iskola, írhatok mangánban egyet, bár az kérdés, lesz-e ősszel jelentkező CPE tanfolyamra, stb.

2019. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is az információt. Január-márciusban kezdődő tanfolyamra gondoltam. Addig visszahúznám magamat a C1 szintre.
2019. júl. 26. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!