Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes angolból nyelvvizsgázn...

Érdemes angolból nyelvvizsgázni, ha van emelt szintű érettségim?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű gimnáziumba jártam, így az angol emelt érettségi mellé C1 nyelvvizsgát kapok, nem B2-t (mivel két másik tantárgyból is angolul érettségiztem).


Gondolom magát a nyelvvizsga bizonyítványt nem kapjuk meg, csak valamilyen pótlapot, ezt a munkahelyek ugyanúgy elfogadják?


Érdemes elmenni egy hagyományos felsőfokú nyelvvizsgára, vagy ne használjam el vele az egy ingyenes lehetőségem?


Valamennyire azért megnyugtatná a lelkem, ha a kezemben van a nyelvvizsga, mert az érettségi azért csak B2 szint volt, hiába kapunk mi érte felsőfokút.


2021. máj. 16. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne kapnád meg a bizonyítványt?

Szerintem megkapod, de ha nem akkor ugyanúgy elfogadják mindenhol.

Az érettségi már sikerült, meg lett az elvárt százalék?

2021. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, kéttanos emelt érettséginek pont az a lényege, hogy felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt kapsz rá ha maga az érettségi 60% felett van, és a többi angol tantárgyból is leérettségizel. Emellé felesleges külön elmenni egy felsőfokú nyelvvizsgára mert kéttanosoknak ugyanannyit ér az emelt szintű érettségi, középre meg még nagyobb hülyeség mert a C1-el egyenértékű, emelt szintű papírod mellé kapsz egy középszintet, egy B2-t, amit sehol nem fognak kérni ha ott a C1-ed. Teljesen felesleges.
2021. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztosan kapunk valamilyen tanusítványt, de szerintem nem azt a klasszik kék kiskönyvet.


Hivatalos eredmény még nincs, de a megoldókulcs alapján 4-ből 3 részt kijavítottam magamnak (a tesztfeladatokat), 96% eddig. Az íráskészség már nem tud annyit rontani rajta, hogy 60% alá menjen a végeredmény.

2021. máj. 16. 20:41
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm a választ! 😊

2021. máj. 16. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom továbbtanulásra kell, egyetemen meg nem fognak azzal foglalkozni hogy milyen formában van a dokumentum. Sőt, ez szerintem a legnagyobb hülyeség a világon, de a legtöbb egyetem emeltszintű érettségit kér felsőfokú nyelvvizsga helyett, tehát B2-t a C1 helyett mert ugye csak a kéttanosoknak jár rá a C1.

Szóval a lényeg annyi, hogy az egyetemeket nem az érdekli hogy kék könyv vagy micsoda (bár nekem úgy rémlik hogy mi is azt kapjuk, de nem nagyon figyeltem hogy mit mondott a tanár), hanem az hogy meglegyen a papír. Illetve ahogy mondtam, az emelt érettségi fontosabb mint a nyelvvizsga.

2021. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

8.2. Idegennyelvi követelmény


Az alapfokozat megszerzéséhez két idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges, amelyek közül az egyik nyelvvizsga államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsgával kiváltható.


Ez a választott szakom követelménye a diplomához, az emelt érettségivel szerzett nyelvvizsga megfelel "komplex típusú általános nyelvvizsgának"?


Bocs a sok kérdésért, de az iskolában semmilyen segítséget, vagy tájékoztatást nem adtak.

2021. máj. 16. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, megfelel.
2021. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha felhívnád az egyetemet és megkérdeznéd az illetékest, ő majd megfog nyugtatni, hogy ez megfelel :)
2021. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az érettségi bizonyítvànyban lesz benne, hogy felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Abban az esetbem javaslom csak a nyelvvizsgát is, ha esetleg külföldre szeretnél menni és ott elvárt valamelyik konkrét nyelvvizsga. (Pl. angliai egyetem.) Ha csak itt magyarorszàgon kell akkor elfogadják.
2021. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!