Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani, ha elszeretnék kezdeni japánul tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék hobbi szinten foglalkozni a japán nyelvvel, de nem tudom milyen fajta könyvvel érdemes belekezdeni. Van-e olyan magyar könyv, ami segít a japán nyelvtanulásban (ha olyan nincs idegen nyelvű is megfelel.)?

2021. máj. 23. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Könyvből japánul soha nem fogsz megtanulni.


Szinte minden betű eltér az európai társáétól, emiatt nehéz dolgod lenne. Keress a neten valami tanuló videót/programot, esetleg magántanárt keress.

2021. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D-Mano ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt az oldalt az alapokhoz (magyarul van):

[link]


A karakterek (kanák és kanjik) megtanulásához töltsd le az Obenkyo alkalmazást (épp csak egy csipetnyi angol tudás kell hozzá).


Mielőtt rendesen belevetnéd magad a komolyabb részekbe, magold be legalább az első ezer leggyakoribb japán szót ügyelve a HELYES KIEJTÉSRE. Mert nagyon zavaró és elkedvetlenítő, ha a tanulást akadályozza, hogy Minden. Egyes. Szót. Mindig. Ki. Kell. Majd. Szótáraznod...


A helyes kiejtéshez itt találsz segítséget. Anyanyelvi beszélők hangfelvételei a helyesen kiejtett szavakról:

[link]


Innentől kezdve pedig módszerek és források sokasága áll rendelkezésedre majd a továbbiakhoz.


Én most az input módszer egy változatával próbálkozom. Előre lefordított mondatokat tanulok. Elvileg így a szavak és a nyelvtan is jól/ természetesebben ragad az emberre. De ezelőtt is mindenképpen fontos legalább a nyelvtani alapokkal és NYELVHASZNÁLATI SZOKÁSOKKAL (pl. olvass olyan cikkeket, amikben leírják, hogy miért NE animékből tanulj japánul, ott kitérnek a fontosabb ehhez hasonló dolgokra) tisztában lenni, valamint közben is máshonnan is utána nézni a nyelvtani részeknek.


Még csak az elején járok, szóval tapasztalatom még nincs az input módszer hatékonyságáról.

2021. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D-Mano ***** válasza:
100%
A szép és helyes vonássorrendű kézíráshoz letölthető, kinyomtatható gyakorlólapokat találsz google-n is pl."kana practice sheet" kereső kifejezéssel.
2021. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Minna no Nihongo
2021. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D-Mano ***** válasza:
42%

Van ilyen is magyar nyelven:

[link]

2021. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
4. válaszoló: Egy japán ismerősöm inkább a Genfi-tó ajánlja, de a Minna no Nihongo sem annyira rossz. :)
2021. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
6. válaszoló vagyok: a telefonom hibajavítója elírta, azt akartam írni hogy 'Genki-t' xD
2021. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettek így nekem. :)
2021. máj. 25. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!