Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet két nyelvet tanulni...

Lehet két nyelvet tanulni egyszerre normálisan?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Esetleg kicsit nehezebb, ha hasonló nyelvek, pl. olasz mellett tanulsz spanyolt vagy német mellett hollandot vagy orosz mellett lengyelt.
2021. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angolt és Oroszt tervezek
2021. máj. 26. 21:32
 3/4 chtt ***** válasza:
100%
Orosz-angol tagozatos voltam a gimiben. Ott még ment. :)
2021. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De jó, hogy valaki említette feljebb...én most pont lengyelt és oroszt tanulok párhuzamosan. :D Mondjuk kicsit könnyebb a dolgom, mert lengyelül már valamennyire tudtam, mire elkezdtem az oroszt. (Szerintem abszolút nem zavaró a hasonlóság, pl. hangzásra rögtön meg lehet különböztetni a szavakat.)


Szóval a kérdésedre a válasz: lehet.

Az angol meg az orosz ráadásul két totál különböző nyelv, így még annak se lesz meg a veszélye, hogy esetleg összekevered a szókincset... A nyelvtan is totál más. A szláv nyelveké logikában sokban hasonlít a magyarhoz, az angol viszont egyáltalán nem.


Hajrá!

2021. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!