Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megfogják adni a nyelvvizsg...

Ha megfogják adni a nyelvvizsga amnesztiát, akkor mire várnak?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen diákoknak így is stresszes lehet a vizsgaidőszak, miért kell még ezzel is tetézni?

2021. máj. 27. 06:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
80%
A nyelv pont nem az, amit egy éjjel alatt bemagolsz. Aki eddig nem tanulta, az még is érdemli a "stresszt", csak magát hibáztathatja.
2021. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
68%
nem fogják megadni ez evidens.
2021. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem adják meg kedves 2. válaszoló?
2021. máj. 27. 07:38
 4/55 anonim ***** válasza:
92%
Én amúgy nem értem ezt az egészet. Tényleg nem rosszból írom. Akik most elestek a diplomától, miért nem vizsgáztak le? Miért vártak az amnesztiára, ami bizonytalan dolog.? Nem indultak nyelvvizsgák, vagy mi? Nem egyszerűbb fogni magad, és levizsgázni? Szerintem sokkal rosszabb erre várni, majd nem megkapni a diplomát emiatt. Utána meg úgy is jól jöhet még a nyalvvizsga, munka mellett meg sokkal rosszabb megcsinálni.
2021. máj. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
53%
Nem fogják megadni, de ez miért probléma? Miért olyan nagy erőfeszítés elmenni nyelvvzsgázni? Hiszen visszakapod az árát, ha ez az első.
2021. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
87%
nekünk gimiben az első évtől azt nyomták, hogy érettségi előtt kell nyelvvizsgázni, mert egyetem alatt nem lesz rá kapacitásod. aki egyetemre ment, mind meg is csinálta a nyelvvizsgát érettségi előtt. nem értem, nálatok ezt nem mondták??
2021. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim válasza:
62%

Kedves előttem válaszolók!


Mint végzős hallgató bocsátkozóm ebbe a kérdésbe. Akinek nem volt belátása az egész nyelvvizsga mizériába, ami a Covid miatt volt, az miért mondja azt, hogy főbenjáró bűn, ha kapnánk amnesztiát?! Szerintem mi jobban megérdemelnénk, mivel a körülmények sokkalta rosszabbak voltak, mint tavaly. Én készültem erre a nyelvvizsgára október óta időt és pénzt belefektetve a dolgozás és egyetem mellett. Nem mondom, hogy könnyű volt, de nem lehetetlen. Szóval készültem és mellette zongoráztam, mert ugye gyakorolni is kell 5-6 órát, hamár Művészi diplomát akar az ember és semmilyen könnyítést nem kaptunk a Covid idején. Csak hadd vázoljak egy egyszerű példával, ami bemutatja, hogy mennyire nehéz volt nekünk.

Szociálpszichológia tárgyból 40 kérdéses vizsgám volt, amit 15 perc alatt kellett megoldanom. Tudniillik, ez az időkorlát azért volt, hogy ne csaljunk. Én sosem csalok. Mindent megtanulok, de nem tudtam befejezni... Hármas lett, pedig tudom az anyagot elejétől a végéig. Nem érdekelte a tanárt.

A második, ami felháborító, hogy az ösztöndíj átlag is felment, mondván, ha csalunk, akkor csesszünk ki mindenkivel. A 4,9-es átlagomért kaptam tavaly majd 40 ezret, most meg ugyanezért 11-t. Hol itt a fair dolog?!


A nyelvvizsgám pedig mindig eltolódott konkrétan. Másikra nem tudtam elmenni, mert a pénzem benn maradt. Már- màr azt hittem, hogy nem tartják meg, mert az ECL ezt húzta-vonta, mert ráért. Aztán április végén eltudtam menni.

2%-on múlt, hogy meglegyen...

Nem tudok javítani sem, mert nem hirdet meg mást és màr leállamvizsgáztam, diplomakoncertem is volt. Konkrétan itt állok és nem tudok mit csinálni, pedig mentem volna Mesterre.

Az online órákról pedig inkább nem is beszélek, mert mikor rágondolok, hogy mennyi pénzt kidobtam egy olyanra, aki nem tanított szinte semmit, a sírás kerülget.


Az, hogy valakinek tökre evidens, hogy megcsinálja a nyelvvizsgát gimiben, annak gratulálok, de vannak olyanok is, akiknek, mint én, rengeteget gyakorol hangszeren, táncon vagy sportokban, amikre minden idejét feláldozza.


Annyi cikket és kommentet olvasok ezzel a dologgal kapcsolatban, hogy mindig arra kell rájönnöm, hogy annak nagy a szája minduntalan, akinek egy deka belátása sem volt egész idő alatt.

Nem vagyok értelmiségi, mert nem tudok egy nyelvet? Akkor csináljon meg helyettem valaki egy diplomakoncertet nulla színpadi rutinnal és tanári segítség nélkül. Nem hiszem, hogy utána bárkinek is gúnyra húzódna a szája.


Még mielőtt valaki betámadna, hogy előtte volt elég időm megcsinálni, üzenném, hogy konkrétan két év egyetemi életem Covidban töltöttem. Tanár nem vállalt el a vírusra hivatkozva, csak októberben találtam végre egyet. Első évemben pedig próbáltam felzárkózni mindenből, amiben hátrányom volt.

2021. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
96%
Nagy a nyomás a kormányzaton, mert 25 ezer diploma fog megint bent maradni, de nem akar amnesztiát adni és ezt más szervezetek pl. a Nyelvtudásért egyesület sem támogatja. Szerintem, mivel mennek az online nyelvvizsgák, ezért nem fog adni.
2021. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
68%

"Az, hogy valakinek tökre evidens, hogy megcsinálja a nyelvvizsgát gimiben, annak gratulálok, de vannak olyanok is, akiknek, mint én, rengeteget gyakorol hangszeren, táncon vagy sportokban, amikre minden idejét feláldozza."

miből gondoltad hogy egyetemen több időd lesz? akkor kellett volna jobban beosztani az idődet amíg tudtad.

2021. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim válasza:
43%

Kedves 9-es!


Én rohadtul jól tudom az időmet beosztani, mert akkor fel sem vettek volna erre a szakra, sőt, bukdácsolnék is, de nem így van. Beosztottam, hogy egyetemi évem második évében szerzem meg a nyelvvizsgát, de ugyebár jött a Covid, ami miatt a nyelvtanárok engem nem fogadtak, mint fentebb írtam. De persze én vagyok a hibás...

2021. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!