Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megfogják adni a nyelvvizsg...

Ha megfogják adni a nyelvvizsga amnesztiát, akkor mire várnak?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen diákoknak így is stresszes lehet a vizsgaidőszak, miért kell még ezzel is tetézni?

2021. máj. 27. 06:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
43%

És mit csináltál általános és középiskolában?

Világos, hogy egyetemen nehéz még ezzel is foglalkozni. De erre miért nem gondoltatok 3-4 évvel ezelőtt?

Én direkt ezért nyomtam meg a gimi utáni nyarat, hogy letegyem a (3.) nyelvvizsgámat és ne kelljen ezzel foglalkoznom, legyen papírom, mielőtt elfelejtem.

Tisztában vagyok vele, hogy én nagyon szerencsés vagyok hogy voltak jó tanáraim is, és ennyi nyelvet tudtam megtanulni. De ha sokaknak sikerül 2-3, akkor 1 miért olyan nehéz? Mármint van rá 12 év. Vagy legalább 9, ha 3.-ban kezded. Jó tanárral elég 2 év. Rengeteg anyag van neten. Filmek, cikkek, könyvek, zenék, videók, feladatsorok, szótárak, nyelvtanulós appok stb.

2021. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Hát igen ezt úgy értettem, hogy egyetem mellett nem megy. Általánosban nagyon jó tanárom volt, kb B1 szint is megvolt már, majd jött a gimi. A tanárunk A1-es szinttel! újra kezdte az egész tananyagot, azt akarta, hogy majd rohamtempóban 2 könyvet veszünk át vagy legalább 1,5-et, hogy mindenki "egy szintre" jusson. Hát sajnos nem ez lett.. A tanárunk lelépett.. majd tanárváltások jöttek.. Kb alig jutottunk el vmeddig, a faktos előkészítő tanár, aki nyelvvizsgára készített fel pedig egyáltal

n nem volt orientált, mindenfajta nyelvvizsga feladatokat hozott, nem célirányosan 1-et, ahogy kértük, senkinek nem lett meg a nyelvvizsga, aki hozzá vette fel, később hallottam, hogy a saját német tnaárunk is vkit lebeszélt erről (mások mesélték), s mondta inkább nyelvvizsga tanfolyamra menjen, mert a fakt semmit sem ér...

2021. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
nyár után: irányt váltottam, humánról természettudományra, a kémiát teljesen 0-ról, bioszt középről hoztam fel emelt szintre, nagyon megnyomtam azt, hogy sikerüljön a felvételi, s tanár nélkül, mert nem volt pénzem
2021. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
52%

"Tisztában vagyok vele, hogy én nagyon szerencsés vagyok hogy voltak jó tanáraim is, és ennyi nyelvet tudtam megtanulni. De ha sokaknak sikerül 2-3, akkor 1 miért olyan nehéz?"


Tévedsz, te nem szerencsés, hanem k.rv@ okos vagy! :D

2021. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
56%

"El kellene akkor gondolkodni, hogy ha valakinek egy egyetem elvégzése alatt a nyelvvizsga okozza a legnagyobb kihívást, hogy 1. mégis milyen komolyságú az a szak 2. mennyire való az illető a felsőoktatásba."

Hát ezt meg inkább nem kommentelném :D

2021. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!