Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely szakokhoz nem lenne...

Mely szakokhoz nem lenne szükség szerintetek B2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ma jelent meg egy ezzel foglalkozó cikk, innen jött a kérdés:

[link]



2021. máj. 28. 07:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%

De jó lenne!

20 éve még B1 (alapfokú) nyelvvizsgával kaptam meg a diplomámat, most pedig újra tanulok, és fogalmam sincs, hogyan fogom összekaparni a B2-t.

20 éve a szakmámban dolgozom, nem volt szükségem a nyelvtudásra, maximum nyaraláskor (arra bőven elég). És azt sem tudom elképzelni, hogy a jövőben szükségem lenne rá.


Hogy hol nem kellene? Pl óvópedagógus, tanító. Ott vannak amúgy is nemzetiségi pedagógusok, illetve idegen nyelv műveltségi területesek. Egy védőnő vagy gyógytornász is rendkívül ritka esetben kell, hogy használjon idegen nyelvet. A könyvtáros szintén.

Gazdasági, közigazgatási vonalon is van egy csomó olyan hely, ahova egyszerűen nem kell... vagy ha meg igen, akkor majd a munkáltató követelménynek állítja a nyelvvizsga meglétét.

2021. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
szerintem mindegyikhez kelljen. így is szörnyű az ország idegennyelv tudása, ha még a diplomához se lenne kötelező, mégrosszabb lenne
2021. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%

Az ország szörnyű nyelvtudása a szörnyű nyelvoktatásnak köszönhető. Amíg ez nincs rendben, addig nem is lesz jobb a helyzet.

Ellenben ugyan a bölcsődében a kisgyermeknevelőnek mi a fenéért kellene tudnia mondjuk angolul? Ha olyan helyen dolgozik, mint pl magánbölcsi, vagy pedig előfordulhatnak külföldi, nemzetiségi gyerekek, akkor pedig a munkáltató egyéb kitételben követelje meg a nyelvtudást is ugyanúgy, mint a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget/diplomát.

2021. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek a 2. válaszolóval. Alapvetően a legtöbb szakhoz szorosan nem kapcsolódik az idegen nyelv, pl én fogorvos vagyok, nem szoktam németül társalogni a gyökérkezelésről. De az igaz, hogy így is nagyon rosszul beszélünk idegen nyelveket sőt, egyre többször találkozom olyannal, aki a saját anyanyelvén nem tud kommunikálni, pedig diplomás ember. Szerintem ez valahol az oktatás színvonalát is minősíti, nekem a diplomamunkámhoz több, külföldi cikket kellett felhasználnom forrásként és az is természetes volt, hogy érthetően elő tudtam adni az eredményeimet magyarul. Ennélfogva kicsit gyanúsan nézek azokra a diplomásokra, akiknek nem megy egy középfokú szinten mondjuk az angol, vagy rosszul használják a toldalékokat, névmásokat. Én így gondolom, nem biztos, hogy igazam van, fenntartom a tévedés jogát. Egyszerűen csak nem értem, hogy aki egy egyetemet el tud gond nélkül végezni, annak miért a B2-es nyelvvizsga adja fel a leckét?
2021. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%

Nekem már az is fájt, amikor visszavonták azt, hogy az egyetemre jelentkezéshez kelljen (épp akkor voltam emelt érettségizni egy nyelvből, amiből már volt nyelvvizsgám). Nem értem mi olyan nehéz ebben. Általánosban egy nyelv, utána még kettő. A háromból az egyik csak jó lesz. Ráadásul maga a nyelvvizsga ingyen van, azaz visszafizetik. Plusz az emelt érettségi is ingyen van.

De azzal egyetértek, hogy fejleszteni kellene a nyelvoktatást a középiskolákban.

Érettségihez kell idegen nyelvű érettségi, onnan már nem olyan hatalmas ugrás az a nyelvvizsga, szerintem teljesen jogosan elvárható ez minden diplomástól.


Egyedül az újrafelvételizőket értem valamennyire, nehéz visszarázódni. De egyetemen vannak ingyenes nyelvi kurzusok.

2021. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
69%

"Érettségihez kell idegen nyelvű érettségi, onnan már nem olyan hatalmas ugrás az a nyelvvizsga"

pontosan! nem akkora nagy durranás az a B2, a típusfeladatokat begyakorlod, onanntól nem nagy erőfeszítés 60 pontot/százalékot összehozni (bocsi rég volt, nem emlékszem melyik van nyelvvizsgán)

2021. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem feltétlenül azért kell pl. egy gyógytornásznak is idegennyelv-ismeret (konkrétan: angol), mert a páciensekkel angolul beszél, hanem hogy tovább tudja magát képezni, akár csak pl. egy angol nyelvű YouTube videó megnézésével, amiből ötletet/ismeretet/módszereket meríthet a saját munkájához. Ettől ő jobb szakemberré válhat.
2021. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

Igazából a megfelelő színvonalú nyelvoktatás mellett nem lehetne probléma 8 év tanulás után a nyelvvizsga. Amelyik nyelvtanár ennyi idő alatt képtelen B2-es szintre eljuttatni a felvételire készülők túlnyomó többségét, az adja vissza a diplomáját.


Én felhúznám a középszintű érettségi színvonalát B2-re, aki eléri az X%-ot, az kapna egy nyelvvizsga-papírt és mehet egyetemre.

2021. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, most milyen az érettségi és milyen a nyelvoktatás. De ez, hogy a diplomát nyelvvizsgához kötik, nagyban sújt egy olyan réteget, akik 15-20-25 évvel az érettségi után levelezőn próbálnának boldogulni.

Az én akkori közepes német érettségim egy alapfoktól is messze volt.

Az első diplomához csak alapfokú nyelvtudást kértek.

Azóta sem tanultam és nem használtam a nyelvet.

40 éves fejjel egy új alapképzést hiába csinálok végig lelkesen (ráadásul hiányszakmában), ha nem lesz diplomám, mert képtelen vagyok az idegen nyelvet megtanulni.

2021. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%
#9 Dehogy vagy képtelen, egy 80 éves is meg tud tanulni egy nyelvet, ha komolyan veszi. A 21. században vagyunk, soha nem volt ennyire könnyű dolgunk. Én angol alapról jutottam bőven B2 fölé mindenféle tanári segítség nélkül.
2021. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!