Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely szakokhoz nem lenne...

Mely szakokhoz nem lenne szükség szerintetek B2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ma jelent meg egy ezzel foglalkozó cikk, innen jött a kérdés:

[link]



2021. máj. 28. 07:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja te valami nyelvvizsgaközpontos ügyintéző vagy ezek szerint... aham... értem
2021. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
sztetek gyógyszerészetihez kell majd?
2021. máj. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
50%
32: Hogy ne kéne!
2021. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
44%

"Én úgy gondolom, hogy mindenkinek fontos, mivel a magyar szakirodalom és továbbfejlődési lehetőségek minden területen jóval szűkebb mozgásteret adnak, mint ha kinyílik a világ, és idegen nyelvű (célszerűen angol) forrásokat is figyelembe tud venni valaki (akár egy Youtube videóról, akár konferenciáról, akár szakcikkről van szó)."


Komolyan nem tudom, hogy mi pluszt adhat az olvasástanításhoz vagy az írásbeli szorzás tanításához a külföldi szakirodalom...

Akinek meg szüksége van rá, az biztosan olvassa is, de azt meg nem nyelvvizsgában kellene mérni. Az, hogy elolvasok egy angol vagy német cikket, vagy megnézek egy videót és értem is (nagyjából) még baromira nem jelenti azt, hogy valaha is szükségem lenne arra, hogy a klímaváltozásról vagy a napi politikáról képes legyek elbeszélgetni egy vadidegennel.

2021. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
64%

"Ja te valami nyelvvizsgaközpontos ügyintéző vagy ezek szerint... aham... értem"

Ez jutott eszedbe társalgási fordulatként? Ez nagyon szegényes. :D Állításaidból kiderül, hogy semmit nem tudsz a mai társadalmi berendezkedésről, sem, de külön a nyelvvizsgák szervezéséről sem. Ez egy papírközpontú társadalom. Ahhoz, hogy önálló szakember lehessek, kellett vagy nyolc külön oklevél a szakemberséget bizonyító egyetemi diplomán kívül. Gyere egyszer ki a barlangból, tedd le a kőbaltát, és nézz körül. :D

2021. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy papírközpontú társadalom. Ahhoz, hogy önálló szakember lehessek, kellett vagy nyolc külön oklevél a szakemberséget bizonyító egyetemi diplomán kívül."


Szerinted jól van ez így? Egyébként valami hasonlót szerettem volna mindani, mint a 34-es válaszoló az utolsó bekezdésében írt, ezek szerint félrement, nem bántásból, de neked miért fáj, ha valaki tud angolul/németül/tetszőleges nyelv behelyettesíthető, de nincs róla papírja?

Mármint azon az elvetemült érveden kívül, hogy nem a tudás a fontos, hanem a papír?

2021. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
64%
Nincs azzal semmi baj, de ha valaki tud egy nyelven, miért fáj neki papírt szerezni?
2021. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!