Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz 2 nyelvet...

Mennyire nehéz 2 nyelvet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe, nyelvi 0.os leszek. Németre megyek, mert azt tanultam, 8 éven át. Angolt 4 éve tanulok. Németből ütöm a b2-t, angolból A2 szerintem simán megvan. Érettségizni angolból szeretnék, de nem tudom, hogy mennyire megoldható ez… Valami tipp?

2021. máj. 30. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Upsz, nehany vesszot rossz helyre irtam, bocsi
2021. máj. 30. 10:00
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem nehéz, főleg nem háttértudással. Még korai az érettségin gondolkodnod, de hidd el 12.re mindkét nyelvből jól fel fogod tudni hozni magad, ha érdekelnek a nyelvek.
2021. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem német alappal könnyebb angolt tanulni, mint angol alappal a németet.

Úgy értem, hogy az angol nyelvtan B.2.2.-ig talán kicsit könnyebb, mint a németben, legalábbis nekem az volt.

4 év alatt akár mindkét nyelvből leteheted a középfokot, de akár a C.1.1-et is megmerném kockáztatni.

Az angol érettségi A.2.2.-ről simán lehetséges. Nekem úgy lett meg emelten az angol érettségi, hogy azelőtt németet és franciát tanultam, szóval még ennyi alapom sem volt angolból, mint most neked :)

2021. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra elég alap az egyszerre több nyelv tanulása. Minden gimnazista ezt csinálja nem? (Én egyébként volt, hogy egyszerre 3 nyelvet tanultam, mert gimiben 2 plusz az, amit általánosban tanultam, azt szinten tartottam, hogy legyen belőle érettségim)

Nem mondom, hogy nem fogsz belezavarodni, mindig kell, hogy az egyikre jobban koncentrálj szerintem, de egyáltalan nem lehetetlen. Szerencsés vagy, hogy nem az angol az első nyelved.

Sok sikert!

2021. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól tanulhatók egyszerre. Nem olyan hasonlóak, hogy össze lehessen keverni őket. Az érettségiig néhány év alatt akár mindkettőből haladó szintre fejlődhetsz, ha beleteszed a munkát.
2021. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!