Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek középfokú...

Hogyan készüljek középfokú érettségire? Milyen tankönyveket munkafüzeteket ajánlotok a felkészüléshez? Esetleg weboldalak ahol van több feladat?

Figyelt kérdés

Az angol tanárunk kb semmit se segít, a szóbeli tételeket se volt hajlandó megmondani mert jaaaj hát keressem meg neten.

Ősszel viszont szeretnék érettségizni és hát a tanár jóvoltából semmit se fejlődtem általános suli óta.

Sokszor órára is elfelejt bejárni de az minimum hogy késik 20 percet. Szóval kénytelen vagyok egyedül meg a barátom segítségével felkészülni. :/


2021. máj. 30. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatal honlapján elérhető az összes korábbi érettségi feladatsor, 2005-től. Ha azokból végigcsinálsz párat, nagy meglepetés nem érhet. A szóbeli tételek valahol a követelménylistában vannak, ha jól emlékszem, szintén az OH oldalán.
2021. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezek megvannak köszönöm tisztában vagyok a lehetséges feladatokkal de ezekre szeretnék tematikusan készülni.

Csináltam már érettségi feladat lapot de a nyelvtani rész pl. nagyon nem ment és hiába csinálok meg belőle többet, a többi se megy, ezért szeretnék jobban készülni.

2021. máj. 30. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben nincs jobb ötleted és azt sem tudod hol lehetnek rées a tudásodban, akkor nyugodtan ülj le, és nyisd ki a régi tankönyveidet, mondjuk 5. osztálytól kezdve és lapozd át, csináld meg az utolsó pár feladatot mindegyikből, hogy kiderüljön tényleg érted, és ezek után elérkezel a 12. osztályos könyved végére. Sok meglepetés nem érhet ezek után.


Soknak hangozhat, pedig hidd el nem olyan sok az.

2021. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!