Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt, rendszeres...

Fél év alatt, rendszeres erőbedobással fel lehet készülni angol középfokú nyelvvizsgára? Nektek mi segített a legjobban?

Figyelt kérdés
Már évekig tanulom az angolt, ennek ellenére úgy érzem, nem úgy megy, ahogy kéne. Most viszont szeretnék ezen változtatni.

2020. júl. 27. 13:52
 1/4 MBbpg ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudjuk megmondani, a szintedtől függ (mert ismerek olyat aki évek óta tanulja de abszolút sehol sincs)

Viszont nagy valószínűséggel fel tudsz majd készülni.

Olvass angolul (vagy könnyített olvasmányt nehezebb szinten, vagy rendes angol könyveket), nézz angolul filmeket / hallgass angolul híreket, valamint a különféle felkészítőkönyvek is sokat jelentenek. Ami a könyvekben nekem nagyon segített, az az, hogy egy idő után angolul gondolkodtam (nem mindig, de volt, hogy csak utólag vettem észre, hogy 'Jé, angolul gondolkodok!'), szóval a könyveket ne hagyd ki!

Ha iskolába vagy, kérd az angoltanárodtól, hogy adjon writing feladatokat, amit leellenőriz majd, az osztálytársaiddal pedig (vagy otthon a családdal) időnként beszélgess angolul!

2020. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

A lányom most volt kilencedikes. A koronavírus miatti digitális oktatást arra használta, hogy elkezdett angolozni (angol nyelvű sorozatok, duolingo). Júniusban beíratkozott egy 4 hetes nyelvtanfolyamra utána skypeon szóbelire egy tanárral készült, majd elment nyelvvizsgázni. Most várjuk az eredményt. Ő úgy érzi, hogy sikerült.

A lányom a tanév végén négyes volt angolból és nem nyelvzseni.

2020. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"úgy érzem, nem úgy megy, ahogy kéne"

Csinálj valami online szintfelmérőt, hogy kiderüljön, jól érzed-e.

2020. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Igen, fel lehet.

Én is így voltam, hogy már vagy 10 éve tanultam - iskolában, tanfolyamon, magántanárnál is - de csak alapfokig jutottam. Viszont továbbtanuláshoz kellett a középfokú nyelvvizsga. Én 2 hónap alatt készültem fel rá.


Ami nekem bevált:

- Először utánanéztem az összes szóba jöhető nyelvvizsgának. Mindegyikből letöltöttem mintafeladatsort, elolvastam minden fellelhető információt, hogy a leginkább hozzám passzolót válasszam.

- A szempontjaim alapján (hogy egyedüli vizsgázó legyek a szóbelin, és az írásbelin lehetőség legyen szótárt használni, nyelvtancentrikusabb legyen, stb.) végül a BME mellett döntöttem.

- Nálam a határidő tud még nagyon sokat segíteni. A "majd fél év múlva kellene nyelvvizsgáznom" gondolkozás nem garantálja, hogy ráfeküdjek a tanulásra. Viszont, ahogy befizettem a vizsgát, és meglett az időpont, tudtam, hogy nem sok időm van felkészülni. Nyilván nem akartam elbukni a befizetett vizsga díját.

- Beszereztem egy felkészítő könyvet, és minden nap végigcsináltam egy teljes feladatsort, időre. Ezután kijavítottam a megoldókulcs alapján.

- Az elején még be se tudtam fejezni adott időn belül, de sikerült olyan jól begyakorolni a feladatok megoldási rutinját, hogy élesben, a vizsgán az elsők között készültem el, pedig folyamatosan szótárazgattam - de ugye ezt is már rutinosan.

- Elsőre sikerült is a középfokú nyelvvizsga, az alapfokú* nyelvtudásommal.


*Azért hozzáteszem, hogy nekem pl. a nyelvtannal nem volt gondom, csak a szókincsem, ami nagyon alap.

2020. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!