Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért érvelnek a nyelvvizsga...

Miért érvelnek a nyelvvizsga amnesztiáért úgy, hogy nincs több száz ezer forintjuk a B2 szintű nyelv megszerzésére, amikor kiderült, hogy nem is kell annyi?

Figyelt kérdés
Onnan merült fel a kérdés, hogy volt egy kérdés pár napja, amiben azt kérdezték, hogy ki mennyit költött nyelvoktatásra a B2 nyelvvizsgáig,és egyöntetűen az jött ki, hogy 100 ezer forint alatt maradtak az emberek.

2021. jún. 3. 20:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

"De ne mondd már nekem, hogy egy normál képességű felnőtt ember ne tudna 6 félév egyetemi kurzus alatt középszinten megtanulni..."


Képzeld, én nem tudtam egyetem mellett nyelvet tanulni, mert dolgoztam, hogy tudjam finanszírozni a tanulmányaimat. Munka után iskolába mentem, vagy szabadságra a munkahelyen hogy el tudjak járni.


Egyetem meg munka mellett örültem ha.....és szelel. Nemhogy még nyelvet tanuljak. Nem mindenki egyforma.

2021. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon változó mennyibe kerül.

Nekem 2 nyelvvizsga kellett a diplomához.

A német B-re biztos, hogy ráköltöttem legalább 120 ezret ( csak a vizsgám volt 30.000), a többi magántanár. Hiába tanultam akkor már 5 éve a nyelvet az iskolai oktatás nem volt minőségi. És még örülök, hogy elsőre átmentem.

Az angol nyelvvizsgámnál nem kellett tanárhoz járnom és a vizsgadíjat is visszaigényelhettem, tehát ingyen volt.


Innen látszik, hogy azért nem olyan egységes a rendszer.

2021. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Én Pécsett végeztem orvosin, nyelvi kurzusok csak szaknyelvből voltak, mindenkinek magának kellett megoldani, ha valaki még nem rendelkezett általános nyelvvizsgával, de pl szakmait is kötelező volt lerakni. Úgyhogy az nem igaz, hogy egyetemen van lehetőség ingyen nyelvet tanulni, ha pedig olyan középiskolából jött az ember, ahol béna volt a nyelvoktatás (pl én), akkor tényleg embert próbáló dolog.

Ugyanakkor meg lehet oldani. Nálunk egyáltalán nem volt olyan, akinek ne lett volna meg végül mind a 2 nyelvvizsgája a végzésig, pedig azt a kevés szabadidőnket nyilván nem nyelvtanulásra akartuk rászánni. Vizsgáim jó része komolyabb felkészülést igényelt, mint bármelyik nyelvvizsgám (voltam többen is 3 nyelvből), eleve sok tárgyból nem volt elérhető magyar nyelvű szakirodalom, evidens volt, hogy az ember tud valamennyire angolul, máskülönben nem is értjük a leadott anyagot. Emiatt számomra egy picit visszatetsző ez az amnesztiáért való könyörgés, az egyetemi jelentkezésnél tudni lehet, hogy kell a diplomához a nyelvvizsga, ha nem lenne covid, fel sem merülne semmilyen kedvezmény. Aki annak tudatában jelentkezett egyetemre, hogy nincs nyelvvizsgája sem olyan nyelvtudása, amivel a közeljövőben vizsgázhat, az mit tervezett, hogy gondolta az egészet? Csak kíváncsiságból, tényleg nem lenézés, csak nem értem, hogy ha nem lenne covid, akkor ezek az emberek mit csinálnának.

2021. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

Maximálisan egyetértek az utolsó válaszolóval: nem egyszerű, nyilván egyetemi tanulmányok mellett még nyelvvizsgát is tenni egyet vagy kettőt, tanulmánya válogatja ugye.

DE az egyetemi felvételikor lehet tudni, hogy mi az elvárás, hány és milyen nyelvvizsga kell a diplomához. Ennek tudatában kell tervezni a felsőoktatási tanulmányokat, be kell illeszteni a nyelvtanulást is az órák mellé, ha még nincsenek meg.

A nyelvvizsga-amnesztiával abszolút nem értek egyet, tavaly óta bőven vannak online nyelvvizsgák is, megoldható, ha az ember nagyon akarja.

Ja, hogy nem egyszerű... hát van ilyen, akkor sem volt az, amikor én jártam főiskolára-egyetemre 20 évvel ezelőtt.

2021. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

#14


"Ja, hogy nem egyszerű... hát van ilyen, akkor sem volt az, amikor én jártam főiskolára-egyetemre 20 évvel ezelőtt."


Fordítok:


Dögöljön meg a szomszéd tehene is.

2021. jún. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

"Dögöljön meg a szomszéd tehene is."


A tavalyi évben sokaknak valóban jól jött az amnesztia, tőlük nem is sajnálom. De azt már akkor sem értettem, hogy ez a hirtelen covid helyzet ugyan milyen hatással volt azokra, akik 10x éve vakaróznak a diplomájuk felett, nekem ne mondja senki, hogy mindenki egyöntetűen tavaly akart éppen nyelvvizsgázni, mindenki, akinek eddig bent rekedt a diplomája! És ugyanez a helyzet most is. Még egyszer megkérdem: mi volt az elképzelés, mikor elkezdtétek az egyetemet? Hogyan oldottátok volna meg? Volt egyáltalán bármi terv? Tavaly óta arra játszotok, hogy hátha idén is megadják? Mert nagyon úgy tűnik. Az meg nem kifogás, hogy "dolgoznom kellett", a nyelvvizsga éppen olyan követelménye a diplomának, mint bármelyik másik vizsga, zh, beadandó, ott sem hiszem, hogy bárkit érdekelt, hogy mi miatt nem volt időd felkészülni. Ha látnám, hogy valóban van értelme ennek az amnesztiának, nem zavarna. Mint ahogy nem zavart tavaly sem azoké, akik tényleg nem tudtak nyelvvizsgázni (de a szándék megvolt!). De amit ti csináltok, az egész egyszerűen a kiskapuk keresése, azt nézitek mit hol lehet elsumákolni, megúszni. Akkor legyen ez kimondva és ne csomagoljátok be, hogy jaj ti szegények dolgoznotok kellett, azt akkor is kellett volna, ha nincs covid. Akkor mi lenne?

2021. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Töröljék el teljesen.
2021. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
0%

Aki meg akar tanulni egy nyelvet, megtanulja. Aki nem, az nem. Egy diploma mellé szerintem nem baj, ha van egy nyelvvizsgád. Én angolul úgy tanultam meg, hogy a büdös életbe semmilyen tanárhoz nem jártam. És most nehogy jöjjön bárki azzal, hogy nekem van nyelvérzékem és ezért sikerült, mert ez teljesen hülyeség, elnézést attól akit ezzel megsértek, de a nyelvérzék egy hatalmas hazugság, senki ne dőljön be neki. Ha valamit akarsz, tegyél érte. Nyelvtanárt is lehet találni, vannak online videós anyagok is potom összegekért elérhetőek, kérdezhetsz, beszélgethetsz a tanárral Skype-on, stb

Ugyan úgy megtanít az adott nyelven, mint a jelenlétis módszer. Akinek drága egy nyelvvizsga, annak az egyetem hogy fog menni? 3-5 év az egyetemen még államin is sokkal drágább, mint egy nyelvvizsga.

2021. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!