Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért érvelnek a nyelvvizsga...

Miért érvelnek a nyelvvizsga amnesztiáért úgy, hogy nincs több száz ezer forintjuk a B2 szintű nyelv megszerzésére, amikor kiderült, hogy nem is kell annyi?

Figyelt kérdés
Onnan merült fel a kérdés, hogy volt egy kérdés pár napja, amiben azt kérdezték, hogy ki mennyit költött nyelvoktatásra a B2 nyelvvizsgáig,és egyöntetűen az jött ki, hogy 100 ezer forint alatt maradtak az emberek.

2021. jún. 3. 20:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2021. jún. 3. 20:21
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Hárman válaszoltak és 13 szavazat érkezett... szerinted ez egy reprezentatív kutatás eredménye lenne?
2021. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

#2

Ez nem kutatás. Tény, hogy lehet ingyen nyelvvizsgát szerezni. Egy vizsgát visszaigényelhetsz, és gimis korban korlátlan mennyiségű emelt érettségit tehetsz ingyen.

Az más kérdés, hogy ki mennyit akar nyelvtanulás címszó alatt utazásra elverni. Plusz a magántanár, ha valaki akar ilyet. De ez nem kötelező. Kötelező költsége (érettségi után) csak a második nyelvvizsgának van, ami kb 30 ezer forint. Honosítás kb 10k., de nem mindegyiket kell.

Egyetemen pedig ingyenes nyelvi kurzusok is vannak, különböző szinten.

2021. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3/3

Igen, ez az. Rengeteg ingyenes képzés van. Ezért lepődök meg, hogy nem sikerül pár embernek. Sőt nem is "pár" ember, mert elvileg több tízezer hallgató van ilyen helyzetben.

2021. jún. 3. 21:01
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Az a rengeteg ingyenes képzés nem biztos, hogy elegendő ahhoz, hogy az ember nyelvvizsgát tegyen. Azt már meg se említve, hogy mások az emberek, mindenkinek másfajta módszerek válnak be.
2021. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Hol van az a rengeteg ingyenes képzés?


Az angol magán tanárt lasszóval kell fogni, pláne ha még normális árban akarok órákat venni.


Miről beszélsz kérdező?


Vidéki kisvárosban lakom, gondolhatod mennyi ingyenes képzés indul. Köszi, utazni meg nem fogok egy ingyenes képzésért több száz kilométert.

2021. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes képzés alatt szerintem arra gondoltak, hogy az iskolákban vannak nyelvórák... de hát azt igazából említeni se szabadna, mert olyan színvonaltalan általában, hogy olyan mintha nem lenne.
2021. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

5/5

Aki diszlexiás vagy egyéb tanulási nehézsége van, az mentességet kaphat, én úgy tudom.


De ne mondd már nekem, hogy egy normál képességű felnőtt ember ne tudna 6 félév egyetemi kurzus alatt középszinten megtanulni egy nyelvet olyan szintről kezdve, hogy ugye addigra van legalább egy 25%-os középszintű nyelvi érettségije. Ha egyetemen tud tanulni, akkor egyszerű nyelvtani szabályokat is meg tud tanulni. Szókincs fejlődik órán, nézhet filmet, olvashat stb.

Nem tudom, szerintem ez csak akarat/szorgalom kérdése. Bár lehet, hogy én látom nagyon rosszul. Számomra az a normális, ha valakinek 2-3 nyelvvizsgája van egyetemre és kicsit furcsának (de elfogadhatónak) tartom, ha valakinek egy sincs meg érettségire. (Végülis 12 év..)


Igen persze mindenkinek más a tanulási módszere, de hogy szókártyákat használ, vagy filmet néz mint tanulás, az mindegy.

2021. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Egyetemen vannak.
2021. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Ja, mert AZ egyetemen MINDEN nyelvből EGYFORMÁN jó és színvonalas a nyelvoktatás, ugye? Én is jártam egyetemre, ott kezdődött a dolog, hogy pl. nem voltak felvehető nyelvórák minden nyelvből minden szinten. Ha meg is hirdetik az órákat, akkor még mindig kérdés, hogy te fel tudod-e venni, beleilleszthető e még pluszban az órarendedbe (nemhogy 6 féléven át, hanem legalább egyszer....). Ha pedig felvetted és jársz, csinálod, akkor pedig kérdés, hogy milyen a nyelvoktatás minősége, mekkora a csoport, milyen a tanár, hogyan tanít, mit tanít, milyen anyagokból dolgozik, heti hány óra stb. Valamint azt is tegyük hozzá, hogy az érettségiig sem feltétlenül 12 évig tanulsz egy nyelvet, mert egyáltalán nem biztos, hogy első osztálytól kezdve tanulsz idegen nyelvet és azt sem biztos, hogy középiskolában van lehetőséged folytatni a korábban tanult nyelvet.
2021. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!