Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés
Középiskolában tanultam 4 évig második nyelvként, de nagyon gyenge volt az oktatás, nem haladtunk semmit. Valami szókincsem azért van, nagyon alap dolgokat tudok, hogy álljak neki?

2021. jún. 6. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Mennyire sürgős? Van pénzed rendes tanárra, vagy nyelvtanfolyamra? Mennyi időt tudsz rászánni?
2021. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Ig
2021. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Igen az első jókat kérdezett, így jobban tudunk választ adni.


Mindenesetre sorozatokból, mangákból( nem tudom, hogy sejted e hogy ez mi de keres rá, csak angol nyelven van és nekem sokat segített anno), szókincs megszerzése ezt tudod weblapokon vagy könyvből, szotarból, nyelvtanra néz videókat, olvas és oldj meg gyakorló könyveket, az 5 perc angol is sokat segít...

Videókat nezhetsz róla, sok videó kint van már arról hogy, hogy tanultak meg sokan, tippeket és tanácsokat is megosztanak.

Ha már jobban megy akkor elmèsz nyelvtanfolyamra, nyelvvizsga előkészítőre vagy esetleg magán tanárhoz.


Nekem a fentebb írtak segítettek és már 9.osztalyban megvolt a közèpszintűm

2021. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Magántanár.
2021. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyelvtanfolyamra és magántanárra nincs lehetőségem, egyedül tanulnék.

Középszintre szeretnék eljutni. Nem sürgős, 1-1,5 év alatt szeretném kb.

2021. jún. 8. 21:44
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Akkor filmek, könyvek, internet angolul minden mennyiségben, plusz keress valakit, akivel tudsz beszélgetni.

A nyelvtani alapok megvannak? A való életben szinte mindent el tudsz mondani, ha megvan a sima jelen idő, a folyamatos jelen idő, az egyszerű és a befejezett múlt (present simple és continuous, past simple és past perfect).

2021. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Mindenképpen magántanár. Kell a kontroll, de nem kell hülyeséget hallgatnod. Hidd el, olcsóbb, gyorsabb, jobb mint bármi más.
2021. jún. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6: Megértetni magam meg tudom szerintem, viszont az igeidőket keverem.

#7: Nincs keretem magántanárra, és nem is lesz sajnos.

2021. jún. 9. 17:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt egy jó csatorna az igeidőkhöz,meg úgy általában a nyelvtanhoz:

mmmEnglish

https://www.youtube.com/channel/UCrRiVfHqBIIvSgKmgnSY66g


Kitartást hozzá!

2021. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, lesz rá kereted. Spórolj, ne egyél csokit. Hidd el ezerszer olcsóbb és hatékonyabb. HA nem tudsz magadtól tanulni, de akkor is kellene visszajelzés.
2021. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!