Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolul...

Hogyan tanuljak angolul minden nap?

Figyelt kérdés
Eddig sosem tanultam, csak sorozatokból szedtem össze a tudásom és fogalmam sincs, hogy lehetne ténylegesen tanulni. A szavakat, ok, azt össze tudom szedni. A nyelvtanokat is, az annyira nem nehéz, nem olyan sok idő, de beszédben mégsem sokat fejlődök vele. Mit csináljak, ha minden nap le szeretnék ülni és pár órát tanulni. És már most nem sorozatnézéssel. B2-es szinten vagyok most, és C1-re szeretnék elérni. Tényleg semmi fogalmam nincs róla, hogyan tanulhatnék.

2020. dec. 28. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Csinálj fordítási gyakorlatokat. (Az a legjobb, ha megvan a magyar és angol szöveg is, így később le tudod magadat ellenőrizni.)
2020. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Emelt érettségi feladatokat is csinálhatsz.
2020. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

1es: és a fordítási gyakorlatokat hogyan tudja leelenőrizni? Attól, hogy nem szó szerint ugyanazt írta le, mint az esetleg meglévő fordított szövegben, az nem jelenti azt, hogy hibás amit ő írt, de azt se tudja sehogy megállapítani, hogy helyes-e. Nem lehet leírni ugyanazt a mondatot többféleképpen, úgy, hogy a jelentése nem változik és helyes marad nyelvtanilag is? Akkor meg hogyan ellenőrizze, hogy helyesen fordított-e?

Ezt egyedül nem lehet gyakorolni. Tanulni lehet olvasással, videók nézésével, podcastok hallgatásával, de ahhoz, hogy ellenőrizni is tudd a tudásodat, kell valaki, aki ellenőrzni.

2020. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvassál, és amit nem értesz, hogy miért úgy mondták, annak nézz utána. Az már úgyis szerencse kérdése, hogy ha te még csak a vízilóról olvastál, de az űrrakétáról nem, és elmész nyelvvizsgázni, ott meg Marsutazásos cikket tesznek eléd. Egy idő után ez jobb lesz, de aki egy év után akarja megmérettetni magát, annál a rizikó még marad. Mindenesetre minél többfélét és többet olvasol, annál jobb lesz neked. Szedjél le a scribd-ről egy csomó National Geographic-et, meg kezdd el olvasni a The Times-t, az egy hónapig ingyenes, aztán tárj át a The Telegraphra, az is egy hónapig ingyenes...

Ezektől persze sem beszélni, se beszédet érteni nem fogsz tudni jobban, beszédértésre hallgass rádióműsorokat, abból van rengeteg, itt van a BBC Radio 4 egyik agytágító műsora, 30 évre visszamenőleg megvannak az epizódok:

[link]

Beszédben csak partnerrel lehet fejlődni.

2020. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

C1-es nyelvvizsgára való felkészülésemkor átnyálaztam az 1000 kérdés 1000 választ hogy nagyjából mire számítsak majd, szabadidőmben sorozatokat néztem angolul angol felirattal, na meg a híreket nyomtam ezerrel, olvastam, hallgattam őket. Vedd körül magad minél több angollal, angolul informálódj stb.


C1-nél nyelvtani, szókincsbeli finomságok is vannak, ezekhez segítenek az előbbiek + az internet adottságait mindenképp használd ki :) nyelvtanhoz nekem C1-es nyelvtant tartalmazó könyvek nyújtottak segítséget.


A C1 nem ördögtől való amúgy, ha megvan a B2 onnantól már nem nehéz a C1-re felkészülni - sőt, nekem például a C1 szóbeli könnyebb is volt, mint a B2.


Sok sikert!

2020. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen szinten nem vagy, ha nem tudsz beszélni. Mivel alapvetően egy nyelvnek a beszéd az alapja, ez az a szint, amihez mérjük a tudásszintet. Mind a 7 készséget kell fejleszteni, és a leggyengébb készséged határozza meg, milyen szinten is állsz.
2020. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

en szivesen gyakorolnek veled, ha gondolod:)

(bar nekem nincs nyelvvizsgam, de szeretnek majd)

19/L

2020. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7: >>en szivesen gyakorolnek veled, ha gondolod:)

(bar nekem nincs nyelvvizsgam, de szeretnek majd)

19/L<<


Ezt kinek írtad?


Nekem sincs nyelvvizsgám, és nem is akarok, ha már eddig elboldogultam nélküle.


46/F

2020. dec. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. szerinted vaaajon kinek írta? Hmm... nehéz ügy... esetleg mondjuk talán... a kérdezőnek???

Miért írta volna neked? Te írtad, hogy gyakorolnál, tanulnál? Hajj... 46 évesen...

2021. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!