Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német egyszerre, van...

Angol és német egyszerre, van értelme? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném rendbehozni a nyelvtudásomat angolból és németből, ehhez szeretnék tőletek tanácsokat kérni.


- Erasmussal 7 hónapot voltam Németországban. Mivel nem volt pénzem, nem nagyon tudtam eljárni a többiekkel, az idő nagy részét a szobámban tanulva töltöttem. Azóta eltelt 4 év és bár sokmindent megértek - főleg írva, de hallás után is - az aktív tudásom gyatra.

- Angolul iskolában sohasem tanultam, de elkezdtem Gaál Ottó kreatív nyelvtanulását, illetve egy középfokra felkészítő gyakorlókönyvet. Sorozatokat, filmeket angolul nézek. Írni nem tudnék, de a hallás utáni értésem szerintem még jobb is, mint németből.


Egyszerre fogjak hozzá a tanuláshoz? Milyen nyelvvizsgákat, milyen szinten célozzak meg? Minden tanácsot előre is köszönöm szépen!



2021. márc. 7. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egyszerre csináld, vagyis én tuti belezavarodnék, mert amúgy nagyon hasonló a két nyelv. Egyszerűbb lenne, ha először az egyiket vinnéd fel középfokra, amelyiket már most jobban vágod véleményed alapján, és utána foglalkoznék a másikkal a helyedben.

Én angolt tanultam suliban, gimiben elkezdtem németet is, addigra angolból megvolt a felsőfokú, szóval jobban tudtam koncentrálni a németre. Jó alap volt ahhoz az angol, de volt egy osztálytársam, aki egyszerre készült angol és német középfokúra, aztán sokszor belekeveredett, összefolyt neki picit. Azért sikerült neki végül, de szerintem egyszerűbb, ha csak az egyikkel foglalkozol először intenzíven. De ha a saját képességeid szerint menne mindkettő, nem lenne gubanc, akkor hajrá persze.

Nyelvvizsgából én Euroexamen voltam, nekem az tűnt a legkönnyebbnek. A szövegértés és a beszéd nagyon könnyű ott szerintem, a fogalmazásomat mindig lehúzták, pedig több tanár visszajelzése alapján is jól írok, de aztán ki tudja... A hallás nekem nehéz volt, valaki másnak könnyű, leírásod alapján neked az megy, szóval azzal talán nem lenne gond. Más fajta nyelvvizsgáról nem tudok nyilatkozni. Max annyi rémlik, hogy a Telc szopatós, Origóról meg vagy azt mondják, hogy nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz, de ott asszem talán a szóbeli volt nehéz a béna tételek miatt? Nem igazán emlékszem, bocsi.

2021. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egyszerre fogjak hozzá a tanuláshoz?"

Ezt neked kell tudnod. Szerintem a nyelvtanulásnak csak akkor van értelme, ha aktívan használod. Én angolul tanulok, mert azt használom. (interneten, filmeket, sorozatokat csak eredeti nyelven nézek, ami ugye általában az angol)

Illetve szeretnék a jövőben külföldre költözni, amiben szintén sokat fog segíteni az angol. Korábban az iskolában tanultam németet, általánosban meg középiskolában. Eszem ágában sem lenne megint tanulni, nem azért mert nem szeretem, hanem azért mert nem használom semmire a német nyelvet, nem is szeretnék német nyelvterületre áttelepülni a jövőben.

"Milyen nyelvvizsgákat, milyen szinten célozzak meg?"

Erre helyetted választ adni senki sem fog.


Szóval a kérdésre a válaszom, hogy a nyelvtanulásnak szerintem csak akkor van hosszútávon értelme, ha használod is az adott nyelvet. Ez legalább is az én legfőbb motivációm.

2021. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzáfoghatsz párhuzamosan is, de egymás után is. Nem olyan közeli rokonok, hogy összekeverd őket.
2021. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!