Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme nyelvtanuláshoz...

Van értelme nyelvtanuláshoz szótárfüzetet vezetni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Igen!!

Írd bele a szavakat, példamondatokkal

Nem mondom, hogy enélkül esélytelen a nyelvtanulás, de érdemes venni, 1-1 olvasmány/hallgatás után kiírni a szavakat (/kifejezéseket). Utána napi 5-10-et megtanulni, beilleszteni egy önálló mondatba

2020. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Van. Miért ne lenne?
2020. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy van. Pusztán azzal, hogy leírsz egy szót, már jobban elősegíted, hogy megjegyezd, mint ha csak leírva látod.

De használhatsz akár egyéni jelöléseket is, pl. különböző színnel jelölöd a különböző nemű főneveket; vagy zölddel a rendhagyó igéket; vagy akármi, ami neked egyénileg segíthet a memorizálásban.

2020. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha olyan típus vagy akkor igen, van akinek nagyon hasznos és van akinek kevésbé. Mindenképpen próbáld ki, akármilyen füzetet szentelj ennek, nem kell külön szótárasat venni. Én 9-10 évig tanultam iskolai keretek között angolt és alig jegyeztem le szavakat, azt is csak a rendes füzetbe. Nekem jobban ment az emlékezés és témához csatolás, úgy hogy bebikázta az agyamat az órán vett többi anyag.
2020. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Én gépen vezettem (eleve eggyel több ismétlés, elvégre kézzel írom ki, mikor megkeresem), a gépivel mindenfélét lehet csinálni. Például a telefonban vinni. Vagy az utolsó két oldalt kinyomtatni, és azt vinni a következő órára, és az sem baj, ha elhagyni. Vagy írni egy pársorost, ami kivesz véletlenszerűen 10 szót, akár az angol, akár a magyar oldalról, gyakorolni. Meg a satöbbi.
2020. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Elvileg nincs mivel linalis tanulasnak hivjak megtanulod szavakat de nem tudod alkalmazni. Ezert mondjak sokan ne szoszinten tanulj hanem mondat szinten olvass idegen szöveget es jegyzetelj melle vagy postit re
2020. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!