Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszeljangolul.com anyagjaival...

Beszeljangolul.com anyagjaival bármi tapasztalat?

Figyelt kérdés

Olyan, aki esetleg végigcsinálta mind az 5 beszédfejlesztő csomagot?


Mit tapasztalt utána?


Köszönöm.


2021. jún. 22. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.
2021. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én már egy jó ideje csinálom, bár még az első csomagot sem fejeztem be, eddig pozitív tapasztalataim vannak vele, sőt.
2021. jún. 22. 12:41
 3/8 A kérdező kommentje:

És kíváncsi lennék, hogy aki mind az 5 csomagon túl van, az valóban elért -e egy valós B2-es vagy C1-es szintet.


És csak ezt használta, mást nem. Hiszen ez mindent lefed, tehát nincs szükség kiegészítésre.

2021. jún. 22. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Hmm, erdekes kerdes vagy hirdetes.

Kerdezo kerdez es meg is adja a valaszt.

Szerinte “ez mindent lefed “, de honnan tudna ha meg az elso csomagot sem fejezte be?

2021. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem írt olyat a kérdező, hogy mindent "lefedne" a tapasztalata.

Amit leírt, az az oldal alkotójának a véleménye.


Utolsó válaszoló.


Tanulj meg szöveget értelmezni!

2021. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy "mindent lefed", hogy a teljes oldal anyaga, kiegészítve a Mini-tananyagokkal és mindennel együttvéve lefedi A1-től C1-ig a követelményeket, legalábbis az oldal tulajdonosai szerint, és ameddig eljutottam, azt hiszem, hogy ez igaz lehet, mert tényleg olyan anyagról beszélünk, amiben látszik, hogy rengeteg munka van belerakva. Ezzel nem dicsérni szeretném, ez tény, hogy ebben nagyon sok munka van, és nagyon jól átgondolt az egésznek a felépítése, de ez csak egy személyes vélemény.
2021. jún. 22. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nagyon jó módszer. Teljesen kezdőként (na jó, azért csomó szót ismerek, csak beszélni nem tudok) vettem meg, és fogalmam sincs hogy működik, de nem fordítom magamban és mégis értem, és csípőből tolom a választ is. Ilyet még sosem tapasztaltam, hihetetlen számomra.

Tényleg meg fog tanítani angolul gondolkodva érteni a nyelvet. Bocsánatot kérek a kérdezőtől, mert nem egészen a kérdésére adtam választ, de hátha idetéved valaki, akinek hasznos.

2021. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az első három beszédfejlesztő csomagot (és persze a nyelvi gyakorlatokat is) végigcsináltam. Más tananyagokkal is foglalkoztam eközben (ezek hagyományos elven felépített tananyagok voltak), és az Anki appot is használtam a szavak memorizálására és folyamatos ismétlésére. Tehát nem fogadtam meg a tanácsukat, hogy csak kizárólag ezzel a módszerrel haladjak, és a jövőben sem szándékozom a többi tananyagot hanyagolni. Ettől függetlenül el kell ismernem, hogy a bennem felépült tudás 80%-át, a készségek 90%-át a Beszeljangolul.com-nak köszönhetem. És hogy meddig sikerül eljutom? B2 szöveget olvasva 100%-ban, hallgatva pedig 90-95%-ban megértem. (A hallott szöveg pontos értése 90%-os, a lényeg 100%-ban átjön.) Azonban a hallott szöveget akkor értem, ha a beszélő a British English-t (RP Accent) beszéli és szépen artikulál. Amerikai angol megértésével gondjaim vannak. Például Boris Johnson, Liz Truss vagy David Attenborough beszédét simán értem, de egy amerikai filmet csak kb. 50%-ban. Ami negatív tapasztalat, hogy a Beszédfejlesztő történetek nevével ellentétben a hallott szöveg értésében fejlesztett nagyon hatékonyan, de a beszédemben csak nagyon korlátozottan. Volt fejlődés abban is de nem olyan látványos. Amit tudok még ajánlani, az az Oxford University Press "Oxford Bookworms" sorozata. Ezek könnyített olvasmányok, amelyek 6 tudásszint szerint vannak besorolva, és mindegyikhez könyvhöz tartozik hanganyag is. Iszonyú jó, és még szórakoztató is.
2022. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!