Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintek 2022-ben se kell...

Szerintek 2022-ben se kell majd nyelvvizsga a diploma megszerzéséhez?

Figyelt kérdés

2022 júniusában végzek. Jelenleg nyelvtanfolyamra járok. 2 sikertelen nyelvgizsgám volt eddig és most se vagyok a helyzet magaslatán pedig mindennap reggeltől estig tanulok rá, gyakorlok. Már szerintem megcsináltam 50 feladatsort és nagyon kezdek kimerülni. Elképzeltem, ha most se sikerül még hányszor fogok 37 ezret kifizetni és elsírom magam, mert magamnak fizetem, és a suli melletti diákmunkákból, nyàri munkákból.


Sajnos nagyon szerencsétlennek tartom, hogy nem megy. Egyszerűen hiába próbálkozom rossz a logikám, a szövegértések és a magnó sose megy. A magnón le blokkolok, nem értem meg egyszerűen a lényeget, kihallok szavakat, de nem a lényeget.. a szövegértésnél, meg nem találom meg a lényeget vagy rosszul asszociálok, rossz címet adok a szövegnek.


Már sajnos sokszor elsírom magam emiatt és elkeseredem.


Az egyetemi szakom megy, egy négyesem van eddig csak, óvónőin vagyok egyébként.


Eddig két sikertelen bme-n voltam, most euroexamot próbálok, de mint mondtam most is ilyen 30- 50%-osra sikerülnek.. :(((((


A beszéd megy, amiatt a tanár mindig megdicser és ezt én is tudom magamról, meg a levél is jó.., de a másik kettő nem megy.


Kíváncsi lennék szerintetek eltörlik -e? Szerintem nem, vagyos szerintem pont pechemre nem, de azért kicsit bizakodom!



2021. júl. 8. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem lesz.

Ettől függetlenül próbáld nem feladni, és gyakorolj-tanulj-készülj és próbáld meg újra.

2021. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igyekszem nem feladni, köszi!
2021. júl. 8. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
99%

Én ősszel teszek emeltet mert már 8 éve érettségiztem. Én is óvónőnek szeretnék tanulni.

Nyelvizsgám nincs de tervezem letenni az idén méghozzá eszperentó nyelvből.

Tanulni kell rá de nem jóval könnyebb mint az angol vagy a német.

Lehet hurrogni hogy semmi értelme de ahhoz hogy jó óvónő legyek nem fog kelleni a nyelv..

Miért nem nézel utána ennek?

2021. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi jóval könnyebb
2021. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Bármennyi feladatsorral próbálkozol, ha alapvető hiányosságok vannak a nyelvtudásodban, nem fogsz hirtelen jobban teljesíteni. Amiben kell, vissza kell menni az alapokhoz, ebben tud segíteni a tanár. A szövegértést és a hallgatást a legkönnyebb fejleszteni, az kell hozzá, hogy feküdj rá a szókincsed bővítésére. A Sprich einfach B2! például szuper könyv ehhez. És ha szabadidődben is olvasul németül, vagy ha nézel filmeket, sorozatokat németül (lehet magyar felirattal is, csak szokja a füled) nagyon sokat lehet fejlődni.
2021. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Hello én is bedobnék esetleg egy könyvet, szerintem ez németből is van


Színes kérdések és válaszok angol nyelvből B2

C2-s is van belőle azt hiszem


Tesóm nekem most vett szókártyákat angolból, de csinálni is lehet házilag magunknak. Esetleg ezek a szókártyák is hasznosak lehetnek tehát.

2021. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
én reménykedem az amnesztiában, nekem az egyetem mellett nincs időm letenni, szerintem lehet még
2021. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
hát úgy lenne igazságos:/
2021. júl. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
reméljük!!
2021. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!