Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme a nem elévülő...

Mi értelme a nem elévülő nyelvvizsgáknak?

Figyelt kérdés

Családi összejövetel volt nálunk és valahogy felvetődött a téma, hogy a családban szinte mindenkinek megvan egy nyelvvizsgája, de igazából nem tudunk idegen nyelveken.

Innen jött a nagy ötlet, hogy akkor lenne értéke valójában a nyelvvizsgáknak, ha bizonyos időtartam után elévülnének.

Ti támogatnátok egy ilyen rendszert, hogy 3-4 évig lenne érvényes egy nyelvvizsga, utána meg kellene újítani?



#nyelvvizsga #elévülés #újravizsgázás
2021. júl. 11. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Léteznek ilyen 1-2 évig érvényes nyelvvizsgák: TOEFL, IELTS... Ha valaki pl. külföldön akar valami komolyabb helyen tanulni, csak ilyet fognak elfogadni.


Az "örökké érvényes" nyelvvizsga kb. olyan, mint a jogsi. Egyszer eljutottál arra a szintre. Ha utána nem használod, nem tartod szinten magad, nyilván felejteni fogsz. Ha élesben kérik, azonnal látni fogják, hogy megy, vagy nem. Ha felejtettél, de egyszer mégis szükséged lesz rá, könnyebben fogod újra felhozni magad, mintha soha nem tanultad volna.

2021. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Az átlag embernek szerintem ez nem nagyon érné meg. Most is vannak ilyenek, ahogy a felettem lévő ember is említette, de aki nem akar kint tanulni, annak egyszerűen veszteséges lenne.


Manapság egy vizsga 42.000 Ft (egy hónapja voltam, onnan tudom). Ezt három-négy évente kipengetni felesleges lenne, ráadásul egy csomó embernek két nyelvből is van vizsgája. Emellett egyetem mellett van jobb dolga is az embernek, mint nyelvvizsgára készülni, ami nem hiszem, hogy annyira egyszerű lenne, elvégre ezért nyelvvizsgázik a legtöbb ember gimnáziumban, hogy ne kelljen az egyetem alatt.


Emellett, akinek tényleg fontos a nyelv, az vizsga nélkül is figyelni fog rá, akinek meg nem, az nem fog újra vizsgázni sem.

2021. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, e logika mentén, érvényét veszíthetné a képzettség is, menj diplomázz évente stb...


Ha a munkahelyen kell használni a nyelvet úgy is elküldik tanulni/kirúgják

2021. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Nyilván igaz a képzettségre meg a diplomára is. Hiába végzek el valamit, ha utána nem dolgozok vagy tanulok tovább az adott területen, akkor a diploma/szakma egy nem létező vagy minimális tudást fog tanúsítani.
2021. júl. 11. 15:22
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Tökéletes példa nagybátyám, aki végzettsége szerint villamosmérnök, de kb. soha nem dolgozott a szakmájában. Magyarul a végzettsége egy már nem létező tudást tanúsít.
2021. júl. 11. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyelvvizsga bizonyítványba sincs beleírva, hogy a birtokosa élete végéig z adott szinten ismeri az idegen nyelvet. Egy pillanatnyii állapotot mutat, nem is kell többet.
2021. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen egyetértek, Kérdező. Ebben a formában semmi értelme a nyelvvizsgának. Hiszen mi a célja a nyelvvizsgának? Hogy igazolja a nyelvtudást. De nem az egykorit, hanem az aktuálist volna értelme igazolnia.

Ezért én csak 6-12 hónapra állítanék csak ki egy igazolást az illető jelen nyelvtudásáról. Ennyi idő jó esetben elég, hogy munkát találjon vele az illető – azon kívül meg mi máshoz kell a nyelvvizsgapapír?

A párhuzam a jogsival vagy a diplomával viszont nem teljesen jó szerintem. Aki diplomát szerez, jó eséllyel azon a pályán helyezkedik el, így nem felejti el az egyetemen megszerzett tudását. Ha meg más területen, akkor meg valószínűleg soha többé nem fog a diplomája szerint elhelyezkedni, tehát nem lesz rá szüksége, így nem is baj, ha elfelejti azt a tudást.

A jogsi meghosszabbítását 10 évente viszont újbóli KRESZ vizsgához kötném, hiszen most senki nem ellenőrzi, hogy a KRESZ módosításait mindenki ismeri-e. És talán a vezetési morálnak is jót tenne, ha mindenki 10 évente kénytelen lenne felfrissíteni a szabályismeretét...

A nyelvtudás nem ilyen. Azt könnyű elfelejteni, ha az ember nem használja, de bármikor szükség lehet rá munkahelyváltáskor. Még akkor is, ha valaki a közszférában helyezkedik el – lehet, sosem fogja használni pl. a kormányablakban, de attól még pótlékot kaphat érte. De akkor azért nem ártana, ha a pótlékért cserébe tényleges tudást is fel tudna mutatni, nem csak meglobogtat egy papírt, ami esetleg egy 20-30 éve megszerzett, de azóta elfelejtett, már nem létező tudást igazol. Ez így lenne fair.

2021. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

"Ezért én csak 6-12 hónapra állítanék csak ki egy igazolást az illető jelen nyelvtudásáról."


Ne álljunk meg itt, hanem vegyük bele ebbe a körbe az óvodát, általános iskolát, középiskolát, és majd az egyetemet. Megkapja a 6-12 hónapos igazolást a diplomáról, érettségiről, ált. iskolai bizonyítványról, és majd a munkavállaló 3 gyerek, munka háztartás mellett visszamegy biológiát tanulni a kétszikűekről. :D


Megnézném majd azt a senior programozót, akit majd analízis vizsgára köteleznéd, esetleg vizsgázzon újra szociológiából, meg filozófiából, mert ezek is kötelező tárgyak voltak pl. egy mérnöknek. Vagy egy sebész szakorvost is vizsgáztassunk újra pszichiátriából. AZ ált. iskolai anyag meg menjen oda - vissza. :) Jah az érettségit ki ne felejtsük. Sőt az OKJ szakmunkás kőművest is vizsgáztassuk újra vállalkozási alapismeretekből. :)


A KRESZ talán elfogadható lenne. Azonban a jogszabályok nyilvánosak, azt bárki megismerheti. Hiába oktatod újra, meg vizsgáztatod újra, mikor az emberek többsége sz@rik a kresz szabályokba. Mindenki tudja, hogy tilos vezetés közben telefonozni, erre a vezetők 2/3-a már nyúl is érte, ha pittyen, ugyanez igaz a gyorshajtásra is.


Te azt feltételezed, hogy a szabályszegés azért történik, mert az illető nem tudja. Jah ez mondjuk a szabályszegések 10%-a.


Mindenki tudja, hogy a bizonyítvány egy adott időpillanat tudását igazolja. A gyakorlat megoldja: állásinterjú idegen nyelven, esetleg külön felvételi, de a három hónapos próbaidő alatt is kiderül, az egyetemi szféráról ne is beszéljünk.


Ergo nettó baromság amit írsz. Senki nem vizsgázna újra, gondolom valami nyelvtanár ennek örülne, hogy hűű mennyi friss potenciális tanítvány, akit le lehet húzkodni. Csak éppen életképtelen hülyeség ez a javaslat.


"de bármikor szükség lehet rá munkahelyváltáskor" Igen, ha szükség van rá felfrissíti. Mennyi idő? 2 hónap?


Senki sem várja el a bizonyítványtól a csodát, furcsa mód ti igen.


Megint hülyeséget írsz... de segítek:

"141. § (1) Ha a kormánytisztviselő olyan munkakört tölt be, amelyben idegen nyelv használata szükséges, idegennyelv-tudási pótlékra jogosult."

2021. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8: "Ne álljunk meg itt, hanem vegyük bele..."

Próbáld már meg értelmezni, mit írtam a 3. bekezdésben, és akkor rájössz, hogy olyanra ugrottál rá, amit én nem is írtam.

2021. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld meg értelmezni, amit írtam, segítek: miért a nyelv legyen csak ilyen kiváltságos helyzetbe?


És minek akarsz több százezer embert 6-12 havonta újra vizsgáztatni? Minek?

2021. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!