Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan/hogyan érdemes angolt...

Honnan/hogyan érdemes angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Egyedül, az alapoktól.
2021. júl. 19. 19:26
 1/5 Anna0806 ***** válasza:
56%
Szerintem ha az alapoknál akarsz kezdeni teljesen egyedül akkor angolhoz nagyon tudom ajánlani a Duolingo magyar angol tanfolyamát. Tökéletesen elmagyarázza a nyelvtanokat és a szavakat. Egy kezdőnek ideális. Nálam már nem vált be, mert mikor elkezdtem használni akkor már asszem legalább 5 éve tanultam angolul, de kezdőknek nagyon tudom ajánlani. Remélem tudtam segíteni.
2021. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, használom a Duolingot. Nem rossz egyáltalán, viszont kellene mellé még valami.

Esetleg egy könyv, amiben érthetően leírják a nyelvtani részét, szabályokat stb. Emellett örülnék feladatoknak is (megoldásokkal).

2021. júl. 22. 22:17
 3/5 Anna0806 ***** válasza:

Figyelj. Mivel én ált suli első osztálya óta tanulom a nyelvet így minden évben volt aktuális nyelvkönyvem. Nyilván ahogy idősödtem egyre komolyabb és nehezebb szintű könyveket kaptunk. Maximum azokat a tankönyveket tudom ajánlani amikből én tanultam. Azok nagyon jól elmagyarázták az egészet. Nyelvtani gyakorlásra meg már középiskolában az osztályfőnököm ajánlott egy oldalt. www.grammarbank.com Nekünk bármilyen nyelvtant kellett gyakorolni mindig ezt az oldalt ajánlotta. Az érettségire is innen készített fel minket.


Amúgy könyvekben amiket a 11 év alatt használtunk mondom.


Ötödik: Get to the top1

Hatodik: Get to the top2

Hetedik: Get to the top3

Nyolcadik: Get to the top4

Kilencedik: Channel your English Elementary

Tizedik, Tizenegyedik: Full Blast 3

Tizenkettedik: Full Blast Plus Level B1 (ezt tizenegyedikre kaptuk, de nem fért bele a tanévbe szóval gondolom szeptemberben ezzel kezdünk. Tizenegyedikes vagyok)


Remélem tudtam segíteni.

2021. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat!
2021. júl. 24. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

könnyen gyorsan angolul

erre keress rá (youtube, facebook, google)


teljesen az alapoktól van, magyarul magyarázza el a nyefit, pdf-ben és videóban is megvan, ingyenes, eddig több mint 400 lecke készült el.


szókincshez pedig erwin tschirner angol szókincs c. könyve, kb. 4000 szó, mindegyikhez van példamondat.

2021. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!