Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyvbél érdemes...

Melyik könyvbél érdemes elkezdenem angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Olyan érdekelne ami mellé munkafüzet is jár.

A szintemet nem tudom belőni. Éltem Angliában, elég sok helyen jártam a világban, így ragadt rám a nyelvből, még anno 10 éve tanfolyamon is tanultam. Megértésem 100 százalékos, angolul olvasok könyveket, filmeket feliratok nélkül nézek, podcastokat is angolul hallgatok probléma nélkül. De a beszéd nyögve nyelősen megy, ahogyan az írás is. Ezért szeretném teljesen az elejéről kezdeni a nyelvtanulást, főleg a nyelvtanra koncentrálva, meg sok esetben a mondatképzés is problémákat okoz. Szókincsem szerintem kifejezetten jó, pláne hogy scifit is szoktam olvasni angolul.

Anno a Headway-ből tanultam, ez azért tetszett mert volt a könyv amiben elmagyarázták a dolgokat, munkafüzetben meg lehetett gyakorolni. Van valami must have könyvcsalád, amit a tanárok is aláírnak, hogy jó tanulásra? Engem az ilyen csodamódszerek nem érdekelnek, meg szerintem a duolingo sem éppen a legjobb, legalábbis számomra.



2019. febr. 13. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Én sajnos nem tudom kost melyikek a legjobbak. De emlékszem én a smart nevű könyvből kezdtem a suliba. Nekem bejött,ezek a mostani Focus könyvek is, nagyon részletesek.
2019. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne könyvből tanulj elsősorban. Neked inkább a beszédkészségedet kellene fejleszteni. Azt még csak úgy tudod, ha beszélsz. Keress olyat, akivel tudsz beszélgetni.
2019. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek #2-vel.


Ha neked a hallás és olvasás utáni szövegértés 100%-ban megy, akkor miért gondolod, hogy pont egy könyvre lenne szükséged? A könyv az input, neked meg az outputot kell gyakorolni. Írjál blogot magadnak mindennap. Rövid fogalmazásokat. Akár be is tanulhatok kívülről és felmondhatod magadnak. Aztán majd fokozatosan egyre többet és többet fogsz írni. Ezeket is mind megtanulhatod.


Keress valakit, aki tud angolul, és beszélgess vele angolul. Ha lehet, mindennap. Gyakorlat teszi a mestert.

2019. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom a nyelvtant, és sok esetben a mondat szerkezettel is gondban vagyok. Ezért gondoltam valami jó könyvre ami megtanítja ezeket.

2019. febr. 15. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi a kifogásod a Headway leporolása ellen?
2019. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmi, csak az nagyon kezdő, az első két könyv van meg. Újakat meg tudtommal már nem nagyon lehet kapni.
2019. febr. 15. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát, a New Headwayt próbáld akkor megszeretni.

Írd be a googleba hogy frenglish headway és letölthető bármelyik.

2019. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az English Grammar in Use Raymond Murphy-től, csak nyelvtan van benne. 3 szinten - piros a kezdő, kék a haladó, zöld a profiknak.
2019. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Én a gimiben a Solutions - ből tanultam, azt hiszem 4 vagy 5 részes. Mindegyikre rá van írva a szint. Én nagyon megszerettem.
2019. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!