Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és miként lehetek...

Hogyan és miként lehetek tolmács? Milyen végzettség,papírok kellenek hozzá? Ugyanis szeptemberben fogom elkezdeni az online nyelvi tanfolyamjaimat (2 nyelvből).És érdekelne hogy elég ha online tanulok? Vagy nem? Természetesen szorgalmasan .

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 20:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi, ha nincs. Az adott nyelven emeltszintű. Ez belépő. Utána érd el az adott egyetemen a ponthatárt, hogy fevételt nyerj. Azután pedig tanulj, tanulj, tanulj..Nyelvszakon a nyelvészet nagyon húzós....
2021. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
10: konkrétan milyen iskolába jársz/jártál, hány osztályt végeztél, hol????
2021. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
33%

Linkeld lécci, milyen online nyelvtanfolyamot kezdesz!

Nulláról indulsz (a nyelvtudást illetően), vagy van már valami alapod?

2021. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
12 .Csak a középiskolába hagytam ott 11 évet Kárpátalján.Jelenleg nem tanulok.De most szeretném elkezdenj hosszútávú tanéveimet .
2021. júl. 20. 21:24
 15/25 anonim ***** válasza:
Azok alapján, amiket írtál először le kell érettségizned. Célszerű olyan BA szakra menni, amely az egyik választott nyelved lesz a tolmács képzésen (ha holland-angol tolmács akarsz lenni, akkor néderlandisztika szak például) és a másik nyelv, amit még tolmács képzésen választasz (a példában az angol), azt fel tudod venni egyetemen minornak. Így a három éves alapképzés alatt mindkét nyelven lesznek óráid, amik tökéletes belépőt biztosítanak a tolmács mesterre. A tolmács mester 2 év, ahol a két választott nyelveddel kell megtanulni fordítani/tolmácsolni, egyiket felsőfokon kell tudnod beszélni, a másikat minimum B2-es szinten (középfokon). A két nyelv ismeretén kívül jó kommunikációs készségre is szükséged van, jó koncentrációra és arra, hogy egyszerre több dologra tudj figyelni (mivel például egy szinkrontolmácsnak egyszerre kell figyelnie arra, hogy mit hall és arra, hogy ezt hogyan fordítja le spontán, egy időben). Éppen ezért egy elég kimerítő feladat is. Emellett elengedhetetlen, hogy magyarul is nagy legyen a szókincsed, mert a képzésen természetesen magyarra is van fordítás. Melyik két nyelvről lenne szó, egyébként? Melyik egyetem tolmácsképzése érdekel? Azt még kihangsúlyoznám, hogy tényleg egy jól fizető karriert tud biztosítani, de egyáltalán nem könnyű, valamint nem a két éves tolmács MA-n fogják neked még megtanítani a nyelveket, úgy kell odamenned, hogy már mindkét választott nyelven igen szilárd tudásod van.
2021. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező, a középsulit be kell fejezned, és le kell érettségizned. Méghozzá emelt szinten. A többit már részben leírták, részben a felvi.hu-n elolvashatod.
2021. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nah szóval az érettségim megvan.11 évvel ahogy már fentebb említettem.

És nem tudom még melyik egyetem lenne a megfelelő,de ha így mondanom kellene egyet akkor az Eötvös Loránd tudományegyetem,mivel nemrég írta az egyik commentelő hogy ott Tanít Bárány Erzsébet,aki ukránt tanít, és nekem az lenne az egyik választott nyelv,a másik pedig az angol.

Amúgy nem szinkrontolmácsnak készülök hanem szóbeli tolmácsnak.Aki két ember jelen beszélgetését fordítja le egyik nyelvről a másikra .

Egyébként akkor gondolom,hogy a 3 év alapképzésen tanítják a két adott nyelvet?

Addig meg úgyis tanulok telefonos alkalmazásokon,míg nem indulok el.

2021. júl. 21. 20:38
 18/25 anonim ***** válasza:
96%
Bocs akkor felreertettem. Nálunk az otthagytam azt jelenti, hogy felbeszakította valaki az iskolát.
2021. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Hagytam ott" úgy írtam.

Semmi baj egyébként.Emberek vagyunk ezért hibázunk.😇

2021. júl. 21. 20:47
 20/25 anonim ***** válasza:
95%

Mindegy.... a jelentese így sem változik. Befejeztem lenne talán a helyes kifejezés.


Mindenesetre ha Mo-on szeretnel egyetemre menni, meg kell nézned, hogyan tudsz itt emelt szintű érettsegit tenni.

2021. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!