Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb a c1...

Mennyivel nehezebb a c1 nyelvvizsga a b2-nél?

Figyelt kérdés
Nemrég megjött a b2 (Origó, angol) nyelvvizsgámról az eredményem: beszédkészség 82%, beszédértés 92%, olvasáskészség 83%, közvetítéskészség 100% és íráskészség 96%. Ezek alapján jelentkeztem a c1 nyelvvizsgára és azt szeretném tudni, hogy esetleg más hasonló b2-es eredménnyel milyen eredményt ért el c1-en, mennyit gyakorolt rá. (Én a b2 előtt csak pár nyelvvizsgafeladatot töltöttem ki, külön tanárhoz nem jártam)

2021. júl. 24. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Hol tettél B2-t?
2021. júl. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Győrben az Origónál.
2021. júl. 25. 07:43
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Csinálj C1-es gyakorló feladatokat, akkor fogod látni, hogy mennyivel nehezebb.
2021. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Az Origót már csak azért is gagyinak tartom, mert nem célja a nyelv saját aktív használatának a mérése, leragadt a fordításnál, azaz a vizsgált nyelvet mintegy ismeretlen idegen nyelvnek tekinti, holott egy nyelvvizsga fő célja lenne azt lemérni, mennyire tette a nyelvet a vizsgázó a sajátjává.


B2 szinten még csak-csak elmegy ez a kisiskolás stílus, de a C1 már azoknak van, akik a nyelvet nem tantárgynak, hanem élő kommunikációs közegnek tekintik. C1 szinten már gondolkodás, fejben "fordítgatás" nélkül, az adott nyelvet kell használni. Angol komplexen például eleve angolul illik gondolkozni.


Azon felül van egy sor nyelvi elem, amit valóban csak az anyanyelviek használnak magától értetődő módon: phrasals, slang, live spoken idioms, cultural references, proverbs.

Ehhez rengeteget kell olvasni, és még hozzá angolul értve olvasni, a szövegkörnyezetével együtt megismerni a kifejezéseket, egynyelvű értelmező szótárral, fordítás (magyarba visszaesés) nélkül.


A nyelvtan alapjait, a "magolhatós" részt már elég jól tudod, ha a b2-n túl vagy. A C1 ezt már magától értetődőnek tekinti, és jöhet az, amikor a nyelvet nyelvként használod.


Úgyhogy egyrészt igen, sokkal nehezebb, másrészt összehasonlíthatatlan, mert egy bizonyos értelemben egészen más világ.


A matekban sem olyan értelemben nehezebb a deriválás, mint a szorzótábla, mint ha a szorzótáblát 10x10 után tovább kellene magolni, mondjuk a 30x30-as táblát is bemagolni, (és pld kapásból rávágni hogy 24x27=648 ) hanem mert egy szintváltás, egy szemléletváltás, egy minőségi ugrás.

2021. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

"Azon felül van egy sor nyelvi elem, amit valóban csak az anyanyelviek használnak magától értetődő módon: phrasals, slang, live spoken idioms, cultural references, proverbs."

Nyugodtan írhatod magyarul, érteni fogjuk...

2021. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
5.: Ezen a szinten tök mindegy, angolul is érteni fogja a célközönség. Én meg nem menőzök vagy mi, hanem nekem TÉNYLEG egyszerűbb és gyorsabb volt már ki se gondolni, hogy vannak ezek magyarul.
2021. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2021. júl. 26. 08:56
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

"már ki se gondolni, hogy vannak ezek magyarul"

Ezt hívják féllábú óriásnak.

2021. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ez persze függ a képességeidtől. De van több C1 felqdatlap az interneten, próbálkozz.

Nekem sajnos nem igen jött ez össze. B2 szinte 100%os eredményeim lettek. Most volt egy C1 online próbavizsgám... Minden késségből megbuktak. Még a teljesítési határt se sikerült elérnem. Pedig 2-3 hónap intenzív (napi 3-4 óra német) gyakorlás után csináltam. Engem nagyon elkeserített. Persze ezt nem szomorításként mondom, Neked még igenis lehet szuper. Csak tényleg próbálj otthon egy két feladatlapot megoldani.Azonal látszik minden.

2021. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a C1 szókincse duplája a B2-nek.
2021. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!