Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Neten kb mennyi idő mire...

Neten kb mennyi idő mire megtanulok spanyolul alapfokon?

Figyelt kérdés

Angolul középfokon már tudok Most kezdtem e-spanyol-on tanulni

Ha napi 1 2 órát tanulok valaki tapasztalatból megtudná mondani hogy nagyjából mennyi idő amire már pl tudok nagyjából spanyolul beszélni?

Ambícióm és fogékonyságom megvan hozzá angollal is jól ment



2021. júl. 31. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én angolul és spanyolul is folyékonyan beszélek, először is azt javasolnám, hogy angolból juss el egy C1 szintre, hogy legyen papírod is belőle. Utána kezdeném el a spanyolt.

Igazából én lehet konzervatív vagyok, de úgy vélem egy nyelvet egy jó alapozóval (nyelvkönyv) és anyanyelviekkel való beszélgetéssel lehet megtanulni jól. Az applikációk nagy része nem valós beszéden alapuló mondatokat alkalmaznak, sokszor katyvaszt tanítanak (lásd Duolingo). Ezáltal én azt ajánlom, hogy vedd meg a Pons nyelvkönyvcsalád első könyvét (A1-A2), Interpalson vagy Facebokon szerezz anyanyelvű barátokat és ha viszonylag jó appot akarsz ajánlom a Beelinguapp-ot. YouTube-n Spanish with Vicente, valamint a Why Not Spanish csatornákat ajánlom. Én is így tanultam meg autodidakta módon a nyelvet, B2-s nyelvvizsgát tettem 11 hónap alatt, úgyhogy nekem nagyon bevált a módszer. Míg meg tudsz szólalni és beszélni normálisan azt mondanám kell minimum fél év, mert számomra az ő-ző, gagyogó beszéd nem esik ebbe a kategóriába, de egy kb akadálytalan beszélgetés az inkább B1-B2 szint. Nekem nem volt meghatározva napi óraszám sem, mindig annyit tanultam, amennyi időm és energiám volt éppen. Mik a céljaid? Nyelvvizsgázni szeretnél vagy csak beszélni egy kicsit?

2021. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi

célom az hogy társalgási szinten tudjak beszélni, spanyol nyelvű filmeket megértsek meg csak szimplán azért is mert Qrva szép nyelv szerintem

nyelvvizsgát meg max ha már jól megy és lesz kedvem hozzá vagy kell valahova

angolból sincs nyelvvizsgám, már 1,5 éve meg akarom csinálni de valahogy nem jutok el odáig hogy megcsináljam majd ha kell melóhoz vagy valami

tanácsaidat meg mégegyszer köszi

2021. aug. 2. 00:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. Igazából a társalgási szinten beszélgetés és a spanyol filmek megértése között azért elég nagy különbség van, van sok ember, akit korrepetáltam és elvileg még volt a B2-jük, mégis alig értették a filmeket/sorozatokat (ez nagy részt azért van, mert a borzasztó magyar nyelvoktatásban a tankönyvspanyolt tanítják, ami messzebb nem is állhatna az élő beszédtől). Ráadásul általában az ilyen sorozatok/filmek elég szlengesek és minden spanyol nyelvű ország másképp beszél (én venezueali spanyolt beszélek és teljesen más a szleng, mint mondjuk a spanyolországi spanyolban), szóval azt mondanám, hogy ehhez szükséges egy erős B2-es szint minimum. Egyébként mindenképp azt ajánlom, hogy menj el angolból nyelvvizsgázni, mert tök felesleges húzni, főleg ha tényleg vagy B2 szinten.
2021. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
én mindig úgy voltam vele, hogy ha konkrétan tanultam bármilyen nyelvet, akkor 5 perc után inkább mást csináltam mert baromira untam ... az utóbbi időben azt csinálom, hogy csak azokra a szavakra keresek rá amik érdekelnek, mert jobban megmaradnak, vagy megnézek egy filmet az adott nyelven adott felirattal, teljesen mindegy hogy semmit se értek belőle, tudok asszociálni és látom hogyan használják a szavakat a hétköznapokban, vagy ha valami több órás útra megyek akkor vezetés közben hallgatok mindenféle adott nyelvi szöveget... és így úgy tanulsz, hogy nem is tanulsz, ezt a stréberek sosem fogják megérteni, de így is lehet, és megragadnak a szavak, és előbb utóbb csak azt veszed észre, hogy "jé, ezt tudom mit jelent! Meg ezt is! " Így tanultam meg angolul is, hogy játékokkal játszottam, pedig külön sose tanultam. Németül is tudok, mondjuk ott jártam német külön órákra de csak mert jó bőr volt a tanár, amit adott leckét azt úgy is mindig óra előtt összecsaptam, óra közben meg csak ismételgettem amit mondott, arra se tanultam nagyon de az is megragadt előbb utóbb.
2021. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!