Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most ilyenkor hogy? (Francia...

Tibor.horvath kérdése:

Most ilyenkor hogy? (Francia és Spanyol)

Figyelt kérdés
Nos, lényegében pár évvel ezelőtt elkezdtem spanyolozni, és bevallom őszintén, hogy túl nehéznek találtam. Ser vs Estar, Preterite vs Imperfect, Por vs Para. Azzal a fejjel nekem ez túl magas volt. És hát, amit most már bánok, ahelyett hogy keményebben elkezdtem volna tanulni, elkezdtem inkább a franciát, és azonnal beleszerettem. Viszont bánom a spanyolt. Spanyolom olyan gyenge B1, a franciám pedig A2 körül van. Tudom hogy ha a franciát otthagyom amíg “megtanulom” a spanyolt, azonnal el fogom felejteni (a franciát) viszont érdekes módon, a spanyolt nem felejtem el. De ez lényegtelen. Szerintetek tanuljam egyszerre mindkettőt? Vagy inkább először a franciát és majd visszatérek a spanyolra? Annyit tudok, hogy a franciát nem hagyhatom el még egy hétre sem.

2021. aug. 13. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem ideális két ilyen hasonló nyelvet egyszerre tanulni, de ha már így alakult, inkább tedd azt. Ha félreteszed egyiket vagy a másikat, mindig csak felváltva felejteni fogsz.
2021. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyszerre 2 nyelvet tanulni, csak időt kell mindegyikre szánni. Ha nem fér bele az idődbe akkor nehéz lesz. Munka mellett volt hogy egyszerre 2 tanfolyamra is jártam... Hát kemény volt. Egyiket tudtam vinni, de kettő együtt annyi időt elvitt hogy munka és tanulás minden időmet lekötötte. Illetve nem jutott annyi időm a tanulásra mint kellett volna. Napi min 2 órát tanultam egy tanfolyamra, ezt duplázni meg nem tudtam.


Ha nem használod a frissen tanult nyelvet gyorsan felejted. Gyorsabban vissza is jön ha újra kezded, de azért na.


Franciával küzdök én is. Szerelemnek nem mondanám, én vért izzadok.

Az mellbe vágó hogy a tananyaghoz képest az élő beszéd homlok egyenest más.

Valahol A2 - B1 környékén tengődöm vele én is :D

2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!