Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyári szünetben szeretném a...

A nyári szünetben szeretném a német tudásomat fejleszteni, hogy remélhetőleg jövő ilyenkorra már nyelvvizsgázni tudjak. Milyen tanulási módszereket ajánlotok, esetleg van valaki aki otthon, egyedül tanul németet?

Figyelt kérdés
Film, zene németül ilyenekre gondolok amelyek fejlesztik a német "hallást" és szövegértést. B1 szintű nyelvvizsgát szeretnék tenni a Goethe-nél. 16/L 2 éve tanulok németet suliban heti 4 órában.Köszönöm a válaszokat :)

2017. ápr. 17. 08:41
 1/4 anonim válasza:
Én jövőre angolból szeretnék nyelvvizsgázni, és ezért nyáron tanárhoz fogok járni. Szerintem az is segíthet, ha németül nézel filmeket magyar felírattal, vagy német szövegeket olvasol.
2017. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam de a nyár a tanároknak is nyár, a magántanárok többsége ilyenkor nem vállal felkészítőt, tanítást
2017. ápr. 18. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A filmek, sorozatok német nyelven nézése sokat segít. Ha esetleg elkezdenél német nyelvű, valamelyik hobbidhoz kötődő fórumon másokkal kommunikálni, az is segítene.


Ha nem akarsz feltétlenül költeni a magántanárra, akkor kereshetsz online beszélgetőpartnert, vannak erre külön weblapok, keress rá.


Keress olyan weblapot, ami nyelvvizsga felkészítésben segít (nem fizetős). Ezeken a weblapokon szoktak lenni olyan alapvető szófordulatok, amiket érdemes begyakorolni, meg lehet találni, hogy hogyan kell megcímezni a hivatalos és a mgán leveleket, hogyan kell különböző dolgokat kérni, megkérdezni stb.


Ha B1 szintre készülsz, akkor a nyelvtannak még nagyon az elején lehetsz, szóval érdemes akkor erre is ráfeküdni. Ezt teheted magántanárnál, online tutornál (lényegében magántanár, aki Skype-on foglalkozik veled, olcsóbban, minhta személyesen járnál valakihez), vagy magadtól is, ha keresel német nyelvtannal foglalkozó weblapot.

2017. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mocskos9 válasza:
Én ezt ajánlom !:) [link]
2017. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!