Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SZTE BTK anglisztika tárgyfelv...

SZTE BTK anglisztika tárgyfelvétel. Hogy is van ez, hogyan lehet amerikanisztika és anglisztika között választani?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan zajlik ez az egész tantárgyfelvétel és a szakirány választás a Szegedi tudományegyetemen belül. Minden információ hasznos lenne.

2021. aug. 16. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem anno írnom kellett egy e-mailt, hogy melyiket választom. De lépj be ebbe a csoportba, itt biztosan válaszolnak minden kérdésedre: [link]
2021. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-n vagyok anglisztikás, harmadéves. A tantárgyfelvét egyszerű, ha a Neptun is úgy akarja. :D Felmész az intézet honlapjára, és ott megtalálod a tantervet. (Most nem tudom belinkelni, de beírod a Google-be, hogy SZTE IEAS, ez a honlap címe, és a Documents fül alatt kell lennie a mintatantervnek.) Neked azokat kell felvenned, amik első félévesek, két éve volt ez az English Foundation I, Academic Study Skills, Writing Skills, Use of English I, Reading Skills, Communication Skills. (Nem kell az összeset felvenned első félévben, csak az a lényeg, hogy mindegyik meglegyen a második félév végére. Plusz nektek most már nem kötelező első évben az English Foundation I-II, viszont nehéz tárgy, sokan csúsznak miatta, ezért én mindenképpen azt mondom, hogy hamar csináld meg, ha tudod.) Előadások közül pedig az Introduction to Linguistics, valamint én ajánlom, hogy minél hamarabb tudd le a filozófiát, a nyelvtudományt, irodalomtudományt és könyvtári alapismereteket. Ezek magyar nyelven zajlanak, mert minden nyelvszakosnak kötelezőek, túl sok hasznuk nincs, de sajnos muszáj. Ezek mellett vehetsz fel szabadon választhatóakat és tesit. Ezek sincsenek félévhez kötve, de egyébként nagyon kevés kredited lenne, ezért szerintem ezeket is érdemes nézegetni. (A szabválok változnak, van, ami mindig van, de vannak újak is, szóval nem muszáj mindent hamar felvenned azért, ha egyáltalán nem tetszik semmi.) Valamint a szakiránytól függően lesz Introduction to American Studies vagy Introduction to English Studies és Introduction to English Literature and Culture.


Szakirányt majd a félév kezdete előtt tudsz választani, ha jól rémlik, a félév kezdete előtti utolsó héten végig zajlik. Majd simán a Neptunban kell ezt megtenni, az Ügyintézés fül alatt van egy Szakosodás vagy valami hasonló opció. Azonban szokott lenni egy szakos tájékoztató, szintén a félév kezdete előtti utolsó héten, ahol mindezt elmondják, a tárgyakat és a szakirányválasztást is. (Zárójeles megjegyzés: nekünk két éve azt mondták, hogy csak az válassza ki külön a szakirányt, aki amerikanisztikára megy, aki nem jelentkezik, az automatikusan angolra megy. Na, hát, amikor félév kezdés előtt pár nappal az angolosok nem látták a szakirányos óráikat, kiderült, hogy ez megváltozott, mindenkinek kell jelentkezni, csak erről az intézet nem tudott, ezért a Tanulmányi Osztály tette fel a hallgatókat a szakirányukra. :D Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha angolra szeretnel menni, nem amerikanisztikára, ne feltétlenül higyj mindig az iskolának.)


A tárgyfelvétel egyébként két részből áll. Van egy, amit rangsorosnak hívunk, ez jövőhéten kezdődik. Itt felvehetsz mindent, amit szeretnél, ezért valószínűleg azt fogod látni, hogy sok órára többen vannak feljelentkezve, mint ahányan lehetnének. Majd egy hét után lezár a rendszer, és rangsorol. Figyelembe veszi, hogy hányadéves vagy, kötelező-e a tárgy stb. Ezek után ha bent maradsz, akkor minden jó, ha nem, akkor a következő héten kezdődő versenyes felvételen tudsz megint próbálkozni. (Ez karonként változó, nekünk kedd este 8, a szabválok és tesik pedig csütörtök reggel 6.) Jó tanács a tárgyfelvételhez: tesire nagyon-nagyon nehéz jó helyre bejutni, így ha van valamit, amit kinéztél, akkor jó korán fel kell kelni, folyamatosan frissíteni a Neptunt, és felvenni az órát, amint tudok.


Húha, ez jó hosszúra sikerült, előre is elnézést. :D Gyorsan, teljesen össze-vissza leírtam, ami eszembe jutott, remélem, azért akad közötte hasznos információ is. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok! :)

2021. aug. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!