Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok? Bár ez nem...

Mit gondoltok? Bár ez nem kérdés hanem panasz inkább.

Figyelt kérdés

Szóval ez nem is kérdés lesz hanem inkább panasz írás, de kíváncsi vagyok más emberek mit gondolnak a helyzetről mert én magam nem tudok, hogy álljak az egészhez hozzá.

18 éves vagyok és most kezdem a 12. évfolyamot. Családom tanácsára és én is szerettem volna most ősszel előre hozott érettségit tenni angolból. Tudni illi már az általános iskolába külön tanárhoz jártam elsőtől fogva belőle(nálunk csak negyedikbe kezdődött az angol tanítás az iskolába) ebből nyilván az jön le hogy nagyon jól tudok angolul. Pedig nem. Mindig is küzdöttem, hogy négyes legyek belőle. Tudom nem annyira vészes mert nem bukásra álltam belőle, de jól akartam belőle teljesíteni mert tudom mennyire fontos az életbe. Vissza térve 11. évvégén ötös lettem belőle mert agyon hajszoltam magam a tovább tanulás miatt ebből is. Szóval jelentkeztem az előre hozott érettségire, hogy évvégén kevesebb dolog legyen. Ugye ahhoz, hogy előre hozott érettségit tegyen az ember osztályozó vizsgát kell tennie. Nekem tegnap volt ez és egy katasztrófa volt. Kezdjük ott, hogy utolsó órán irattam alá a tanárra a papírt amit kellett mivel addig nem találkoztunk (mármint amikor eldöntöttem utána csak akkor sikerült vele találkoznom). Későn adtam le de nem is eza lényeg a tanárral nagyjából semmit nem tudtam megbeszélni akkor felhajtás volt körülöttünk és az egyik csoport társam bukásra állt és vele szeretett volna beszélni szóval kedvesen elküldött. Így hát elkezdődött a nyár úgy hogy nem tudtam mi várható az osztályozóvizsgán. Közbe külön angol tanárhoz kezdtem el járni minden nap. Oké sokat fejlődtem még de akkor se vagyok egy angol zseni. Mindegy szóval a múlthéten tudtam meg(szóval a vizsgám előtti héten), hogy egy másik csoport társam is érettségizik és ő is megy az osztályozóvizsgára. Tőle tudtam meg pontosan miből is kellett volna tanulni.Tegnap oda mentem úgy hogy tudtam egy hatalmas bukás lesz. A tankönyv amiből tanulni kellett volna annak a teszt része volt az írásbeli. Ja igen ekkor már nem jártam a tanárhoz szóval magamtól kellett megoldanom, hogy gyorsan beszerezni és megcsinálni az egészet. Szóval nagyon rosszul sikerült az írásbeli és utána mentem a szóbelire. A tanárom közölte, hogy nagyon megdöbbent mikor látta, hogy én is jövök. Én meg tudtam miért lepődött meg. Angolul bezélt hozzám majd megkérdezte, hogy értem-e miot mond. Mondtam neki tisztán értem mit mond csak értem miért kérdezi hiszen az ő aláírása nélkül nem is mehettem volna. Mindegy a szóbeli is katasztrófa lett így hát izgulok a kettesért. Csak ugye ez szintén a tovább tanulásomhoz szükséges, de tudom nagyon elrontottam ezt az egészet :( Nem tudom ezek után hogy nézek bárki szemébe, hogy ennyire béna lett az egész osztályozóvizsgám. Tanácstalan vagyok az ügybe hogy menjek-e egyáltalán ezek után előre hozott érettségire most. Mivel ha meg is bukok az osztályozón akkor is mehetek érettségizni. A szüleimnek főleg anyukámnak ezt fel se merem hozni. Nagyon megharagudna és meg is értem mert tudom sok áldozatott hozott már azért hogy végre megtanuljak angolul.

Tényleg kétségbe vagyok esve már volt hogy inkább azon gondolkoztam, hogy csak meg kéne halnom de fogalmam sincs hogy fogom ezt túl élni. Pontosan tudom, hogy más embereknek vannak nagyobb problémái de számomra ez a legnagyobb probléma. És nekem ezekkel kell megküzdenem. Nagyot csalódtam magamban és tudom a családom és a tanáraim is csalódni fognak bennem ha megtudják milyen rosszul sikerült ez az egész. Sajnos vissza forgatni már nem tudom ezt.

Köszönöm azoknak akik végig olvasták :) Bármilyen tanácsot hozzászólást szívesen látok még ha valaki azt is írja hogy: "hát igen elbasztad".

(És bocsi ha valami nem érthető vagy elírtam)



2021. aug. 28. 19:00
 1/10 anonim válasza:
70%
👁👄👁
2021. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Na még egy "kérdés" ami perceken belül törölve lesz...
2021. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Tizenkettedikesként mi a frásznak akarsz előrehozottat tenni?
2021. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Milyen szintű a tankönyv? Milyen szintű érettségire jelentkeztél? Lehetséges, hogy a tankönyv B2, de te középszintre (B1) jelentkeztél, és azért sikerült rosszul? Milyen viszonya van veled a tanárnak? Szeret? Utál? Egyeztess vele, kérdezd meg, hogy javasolja-e neked az előrehozottat. Egy próbát az is megér, hogy megkörnyékezed az igazgatót, hogy tekintsék semmisnek az osztályozóvizsgádat és inkább bejársz órára. Ez nem jogszerű, de meg lehet csinálni.

És légy szíves ne túlozd el annyira egy szaros vizsga problémáját, hogy előadod a hattyú halálát! Másnak egy keze vagy nulla veséje van vagy naponta inzulint döf magába, mégse akar meghalni. Van ilyen, hogy valami nem sikerül. Túléled. Nem dől össze a világ. Még akkor se dőlne össze, ha pont emiatt nem vennének fel az egyetemre, mert akkor egy ismétlő érettségi után felvennének jövőre. A szüleidnek pedig az a dolguk, hogy melléd álljanak jóban-rosszban. Hát most épp a rosszban állhatnak melletted.

2021. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

"a tanárral nagyjából semmit nem tudtam megbeszélni akkor felhajtás volt körülöttünk és az egyik csoport társam bukásra állt és vele szeretett volna beszélni szóval kedvesen elküldött. Így hát elkezdődött a nyár úgy hogy nem tudtam mi várható az osztályozóvizsgán"


?????

Valamilyen szorongásod vagy szociális fóbiád van, hogy nem mertél beszélni a tanárral? Miért nem vártad meg míg a másikkal beszél, és mentél oda hozzá utána? Vagy miért nem kerested a tanáriban valamelyik szünetben, bármelyik nap? Vagy ha nem személyesen, akkor e-mailben? Most komolyan. Mit vártál, honnan fogod megtudni az osztályozóvizsga részleteit? Ez annyira pitiáner dolog, ilyenen elrontani egy vizsgát luxus. Oké, kicsit ciki, de ne akarj már meghalni emiatt, ez ne tartson vissza az érettségitől.

2021. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

semmi gáz, majd év végén leteszed. nem kell túlmisztifikálni az érettségi-dolgot, egyben is meg tudod csinálni. az meg úgyse számít a felvételihez hogy őszi vagy tavaszi érettségi jegye-e.

amúgy meg nem akarok bunkó lenni, de ha 12 éve tanulsz egy nyelvet, és annyira nem megy, hogy egy tesztet kitölteni ne tudj rajta, vagy egy olyan emberrel beszélgetni, akinek a kiejtését, beszédét évek óta ismered, akkor lehet hogy el kéne rajta gondolkodnod, van-e az iskolai ötös mögött valódi tudás, vagy csak összekaparsz egy-egy feleletnyi vagy szódolgozatnyi angolt...

2021. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez gyorsan eszkalálódott...


Calm down bro, ez csak egy érettségi

2021. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nyugodj meg, nem kell ezért meghalnod, és biztos, hogy szüleid is megértenék. Majd év végén leérettségizel.

Másodszor: A nyelvi érettségire halálkönnyű felkészülni: le kell tölteni az előző évi érettségiket, kitöltöd majd ellenőrzöd a megoldókulccsal. Ezt nem egyszer megcsinálod, írsz sok esszét, amiket a magántanárod átolvas, plusz a szóbeli témákat is átveszed - kb minden évben ugyanazok vannak.

(Én nem hoztam előre semmit (bár emelt szintezni akkoriban még nem kellett - 7 éve) és a választott tantárgyam az angol volt - szóval magyar, töri, matek, német és angol. A német 4es (70 körüli %) lett, mert azt utáltam akkoriban (azóta találtam egy jó magántanárt és megszereztem a középfokú nyelvvizzgát), angolom 92% lett (4 évig tanultam gimiben, semmi magántanár). Nem dicsekedni akarok meg semmi ilyen, csak mondom, hogyha nekem sikerült 2 idegennyelvből érettségizni, akkor neked az egy is sikerülni fog.)

Fogadd meg a tanácsaimat: Angol mindenhol van. Youtube, Netflix stb, mindent angol nyelven és angol felirattal nézz! Olvass sokat, akár regényt, akár képregényt... Bármilyen téma érdekel, próbálg angolul keresni, angolul olvasni utána.

Előző érettségiket töltsd le, (ha könnyebb akkor nyomtasd ki) és ugorj neki. Gondolkozz/beszélj magadban angolul - reggel felkelsz és mond el, hogy mit csinálsz éppen (felketlem x órakor, felöltöztem, fogat mostam stb.) Ülj le az ágyadra, vegyél elő cekát, papírt és írd le a szobádat. Írj a barátaidról, írj egy kirándulásról. Gyűjts tulajdonságokat, hasznos kifejezéseket és használd őket!

Szóbelin az a lényeg, hogy beszélj! Próbálj minden előjöhető témáról csinálni vázlatot a témához elengedhetetlen szavakkal. Pl én az egészséges életmódról és főzésről kaptam képeket - elég vacak téma - még azt is el kellett mondanom, hogy a fasírtot hogyan sütöm - ezért pl ajánlom, hogy legalább egy ételt tudj angolul "elkészíteni". Németből a házimunkát húztam, ami szintén az egyik leggagyibb téma, de muszáj beszélni - találj ki nyugodtan dolgokat, hisz nem fogják leellenőrinzi, hogy tényleg őgy van e (pl minden nap felsepregetek, minden héten porszívózok, sokat segítek anyunak főzni, apué a kerti munka stb.)

Ha nem érted mit mond a tanár, akkor ne pánikolj, mond el angolul, hogy megismételné, kérem? Lehet emiatt nem lesz 5ös, de legalább tolod az angolt.

2021. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Beleestél, mint ló a gödörbe. Van ilyen.
2021. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik egyetemi vizsgám harmadik nekifutásra sikerült, úgyhogy csak kitartás! Vedd körül magad a nyelvvel, vedd egy kicsit lazábban a dolgot. ( úgy értve hogy ne stresszelj, de azért tanulj rendesen)
2021. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!