Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE anglisztika minor?

ELTE anglisztika minor?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet ott a nyelvet elsajátítani? Jelenleg B2 (középfok) szinten vagyok, a főszakos anglisztikára is elég ennyi a belépéshez, a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy a minoros alacsonyabb óraszámmal el lehet-e érni a C1-es (felsősokú) szintet? Elvileg a kimeneti követelmény C1 lesz mind a főszakosoknak, mind a minorosoknak. Vagy érdemes mellette külön nyelvtanfolyamra járni?

2021. aug. 30. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Nem, elég lesz a minoros óraszám a felsőfokhoz
Igen, kelleni fog a minor mellé külön nyelvtanfolyam a felsőfokhoz
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a kérdésedben ez nem merült fel mint opció, de én igazából egy az egyben lebeszélnélek az anglisztika minorról, ha a nyelv elsajátítása a célod. Kevés célzottan nyelvfejlesztés óra van, egyáltalán nem a nyelvtanuláson van a hangsúly. Viszont már az elején bedobnak a mélyvízbe (politikatörténeti, nyelvészeti, irodalmi kurzusok 100%-ban angolul...), és ha nem vagy alapból erős B2+/inkább C1 közeli szinten, nyögve nyelős lesz. Szóval mellette elkezdeni járni nyelvtanfolyamra már késő. Ha felsőfokra szeretnél jutni, menj nyelviskolába, magántanárhoz, mert se a minor, se a főszak nem erre hivatott.


(anglisztika főszakos, másik nyelvszak minoros vagyok)

2021. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikásként én sem ajánlom. Én nem ELTE-s vagyok, de nálunk is csak egy-két nyelvfejlesztős óra van, a többi pedig irodalom, nyelvészet, töri stb. Nem mondom, hogy ezek ne fejlesztenék a nyelvtudást, hiszen sokat kell olvasni, írni, prezentációkat tartani stb. és ez mind pozitívan hat rá, de alapvetően nem a nyelvtanulásra helyeződik a hangsúly és elvárják, hogy már tudj angolul, ezt veszik alapnak. Ha egyáltalán felmerül opcióként az, hogy mellette még nyelvtanfolyamra járnál és a nyelvtudásod fejlesztése lenne a célod, akkor szerintem jobban jársz vele, ha valami mást választasz és mellette ugyanúgy jársz nyelvtanfolyamra.
2021. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1, mi a minorod?
2021. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
francia:)
2021. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Érdekelne amúgy az összes anglisztikán oktatott tárgy, csak attól tartok, hogy a B1-es szint nem lesz elég hozzá és elhasalnék a szóbeliken. :/ Amúgy a tervek szerint küldöldre mennék mesterképzésre (skandinavisztika a főszakom) és a kora középkori óészaki és angol nyelv keveredését céloztam meg, mint fő csapásirányt, így az anglisztika nagyon jó lenne hozzá alapnak.
2021. aug. 31. 18:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, B2-es szintet akartam írni.
2021. aug. 31. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb vizsga írásbeli, csak az irodalom kurzusok közt van szóbeli, meg a nyelvi alapvizsgának van szóbeli része. De megfelelő nyelvtudás hiányában az írásbeliken is ugyanúgy el lehet hasalni, sőt...

A másik, hogy ehhez a mesteres tervedhez az anglisztika legfeljebb papíron hangzik jól, valójában nem nagyon fog hozzátenni. Ezt azért gondolom így, mert az egész alapképzés során csupán egyetlen angol nyelvtörténet előadás van a kötelező tárgyak között, és az is csak főszakon (persze szabadon választhatóként bárki felveheti - de ehhez nem is kell még minorosnak sem lenni).

Szóval én meggondolnám. Ha érdekel, vedd fel az első féléves minoros tárgyakat, és meglátod, hogy bírod, az első héten még lehet leadni.

2021. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadtam a tanácsotokat és végül nem az anglisztika minor mellett döntöttem, az angol nyelvfejlesztést inkább külön tanfolyamon csinálom. Még egyszer köszi, azt hiszem, elég sok felesleges kínlódástól mentettetek meg. :)
2021. szept. 1. 02:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Specre mész?
2021. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!