Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2-eshez képest mennyivel...

B2-eshez képest mennyivel nehezebb a C1es nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

3 éve csináltam(14 évesen) a B2-es nyelvvizsgámat,0 rátanulással. Ha minden igaz nagyon jó eredménnyel (nem emlékszem pontosan a %alékra),de a vizsgáztató már akkor azt mondta,hogy már akkor mehetnék C1-re(amit én erősen kétlek).


Megvannak a szóbeli témák,az írásbeli feladatok mennek a legjobban(csináltam C1-es gyakorlókat és nem tűntek nehéznek) és a hallásértéssel sincsen probémám. Leginkább attól félek,hogy olyan témát kapok amiről magyarul se tudok egy kukkot se(pl.magyar kultúra,politika).


Egyébként társalkodósat csinálnék.



2021. szept. 4. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg csak annyiban nehezebb, hogy nagyobb szókincs kell hozzá.

Ahogy írtad is, magák a témák nehezek, és tudni kell a szavakat hozzá, amik színtén magyarul sem biztos hogy teljesen mennek.

Ha megvannak a témák, akkor én írnék egy fogalmazást mindegyik kérdéshez, ami nem megy. Utánanéznék annak, amit nagyjából kérdezhetnek, a szavaknak, amik kellhetnek és megfogalmaznám a véleményem a témákban. Az érvek is fontosak, de szerintem sokkal nehezebb, ha nincs véleményed róla, csak úgy odaállsz, hogy tudod. Nem kell, hogy ez legyen a végleges elhatározásod, akár nem is kell hogy egy szó is igaz legyen, de tudd előre, hogy mit fogsz mondani róla, mert sokat fog segíteni.

Terelni is "tanulhatsz", az is jól jöhet. Kérdeznek valamit, és szóban vidd el más irányba a beszélgetést. Még nekem se mennek az említett témák, de mondjuk: Mit ettél ebédre? - ezt és ezt, nővérem csinálta, mert nekem matek órám volt. Mindig 11-11:45-ig van, és nagyon kedves a tanár, nem írunk sok dolgozatot, inkább órai munkára ad jegyet. Ez azért jó szerintem, mert… (persze arra vidd, amerre sok mindent tudsz mondani, a vizsgáztatók általában mennek a témával)


Egyébként lehet hogy nem is faggatnának sokáig ilyenekkel, ha látnák hogy nem megy, nincs elég tapasztalatod, hogy véleményt alkoss róla, de fő a biztonság.


A társalkodót nem ismerem, de nem lehet nagy különbség a szóbelik között.

2021. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

c1en bármibe belekérdezhetnek, bármilyen témát felhozhatnak kb. és akkor arról kell beszélned. nekem például az egyik témám a fegyhverhasználat/korlátozás volt. ezeknél nem az a lényeg hogy akadémiai szinten mindenről tudj, csak kb legyél képben, tudd hova kötni, használd fel de akár egy másfajta kontextusban. én ennél kicsit kifejtve, de annyit mondtam hogy véleményem szerint nem jó hogy könnyen fegyverhez jutni, és felhoztam egy akkor pár napos incidenst, amikor az akkori kedvenc énekesemet egy koncertje után fejbe lőtte egy random ember a tömegből.


vagy volt egy nagy kifejtős feladatom is ahol csak hagyták hogy sokat beszéljek (nem társalkodó) ahol az oktatás volt a téma. itt megadtak több képet inspirációnak is plusz altémákat amik közül választhattam hogy mot akarok beleszőni - olyan volt mint a csoportméret, gyakorlatiasság, külföldi utak. szóval megadtak pár támpontot ha olyan téma volt ami nehezen megy/nincs véleményed.


érdemes előtte az exam fright killer könyvet átnézni (neten pdf-en fent van) ebben ki vannak fejtve tipikus felsőfokú nyelvvizsgatémák háttérinformációkkal, pro kontrával egyes részhez.


illetve ha tudod hogy mi az ami nem megy, akkor annak könnyen utána tudsz nézni. Ha a kommunikációval okés vagy, és csak nem tudod hogy egyes témákhoz miket lehetne elmondani, akkor arra könnyen fel lehet készülni.


mindenesetre a nyelvvizsga előtti hetekben olvass híreketm indenképpen hogy könnyebben tudj néhány témához valami aktualitást kötni

2021. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
Hű, én már 17 évesen mélyen hallgatnék arról, hogy műveletlen vagyok, mint a tök.
2021. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!