Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ECL vagy Origo...

Szerintetek ECL vagy Origo angol nyelvvizsga az inkább teljesíthető? B2 szinten. Le tudnátok írni mindkettő előnyeit, és hátrányait?

Figyelt kérdés

Illetve kíváncsi lennék nyelvvizsgás élményekre,hogy néz ki egy szóbeli, ilyesmi.

A különböző feladatrészek melyik fajtánál nehezebbek? (olvasásértés, hallásértés, szóbeli)


Most ősszel/télen tervezem letenni, csak nem tudok választani :D

Tudnátok segíteni?



2021. szept. 10. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam mindkettőt, bár nem ugyanabból a nyelvből.

Első és legfontosabb: az Origo csak Magyarországon az ECL nemzetközileg is elfogadott.

Másik fontos dolog az az, hogy az ECL egynyelvű az Origo kétnyelvű. Pl. a magnónál az Origo-n magyarul kell válaszolnod a kérdésekre és ha hirtelen nem tudod mi magyarul az a szó, amit le kellene írni válasznak, az nem túl szerencsés. Plusz az Origonál fordításos feladat is van.

Az ECL-nél a szövegértés nem nehéz, viszont a hallgatás nagyon. Lehet emberfüggő is, mikor én voltam alig lehetett érteni. És nem azért, mert a szavakat nem ismertem, hanem akkora háttérzaj volt és motyogott is a beszélő. Origon sokkal tisztább volt és fejhallgatót használtunk. (Budapesten, vidéken nem tudom van-e.) Szóbelin Origo-n egyedül vagy ECL-en pedig párban.

2021. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A suli is ECL vizsgahely, így ott azokat a feladatokat csináljuk. Origónál vizsgáztam, tanárok azt mondják/ták hogy nehezebb mint az ECL, szerintem is. A feladatok is egyszerűbbek voltak szókincs szempontjából is.

A két nyelvű vagy egynyelvű lehet a legfontosabb szempont, ha a gyors váltás megy akkor nem lesz baj, de ha nem akkor ezen nagyot lehet bukni.

Ha nincs elhatározás, hogy hol szeretnéd csinálni, akkor oldj meg mind a kettőből egyet-egyet és amelyik jobban sikerül.


1. Dunakeszin csak simán lejátszották a hangszórón, nem kaptunk fejhallgatót.

2021. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!