Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a mondatban miért ez az...

Ebben a mondatban miért ez az opció lett a jó megoldás?

Figyelt kérdés

They ........(C) broken into any of the above homes if the homeowners had had alarm system.

A) had been B) must have C) couldn't have D) shouldn't have

Egyértelmű nekem, hogy vagy C vagy D de inkább azért gondoltam a "D"-re mert nem gondoltam hogy olyan létezik, hogy couldn't have broken? Mert a could alapból múlt idő és még mögé tesszük a have broken-t?



2021. szept. 17. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Harmadik feltételes módnak nézz utána.
2021. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen a feltételesnel nem should have + 3. Alak?

Ezért nem értem miért have must?

2021. szept. 17. 22:36
 3/7 A kérdező kommentje:
*must have
2021. szept. 17. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
de hát nem a must have. :D
2021. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi. A could have. Szóval akkor a would have helyett lehet could have is?
2021. szept. 17. 23:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem would have, hanem would után have done. A segédigék után nem csak jelen idejő főnévi igenév állhat, hanem befejezett főnévi igenév is. Ami to-val együtt a to have done alakú (de ugye segédigékhez nem tanácsos a to, kivéve...). A használatot meg kell tanulni.
2021. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a másik kérdéstől folytatás.


Cannot have broken in = bizonyára NEM törtek be,

Vagyis technikailag ez most ebben a jelentésben a "must have broken" tagadására használjuk.


Ezt tesszük feltételes mondatba, ami más igéknél "would" + az ige, a "can" kivételes, a múlt ideje is meg a feltételes módja is "could".


They wouldn't have broken into... AZ is jó lettvolna, csak nem volt opció.


Should = kellene

ÍGY belegondolva, ennek is van értelme, hiszen ha lett volna riasztó, nem kellett volna betörni. Valamiért biztis kiejthető, majd végiggondolom még egyszer.

2021. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!