Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek 3 nyelvből legyen felsőfokú nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
A tesómnak angolból, németből és spanyolból van felsőfokú nyelvvizsgája, a barátnőm viszont azt mondta erre, hogy szerinte tök gyakori, csak nem ismerem azokat az embereket. Én személyesen egyet sem ismerek a tesómon kívül. Tényleg gyakori vagy csak féltékeny rá? Neki semmiből sincsen nyelvvizsgája.

2021. szept. 24. 13:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

Egy felső fokút letenni azért már nem rossz. Pláne hármat..

Sokan lennének? Kétlem. Nyelvérzék is kell hozzá. Az meg messze nincs mindenkinek. Sokan beszélnek sok nyelvet egyszerre de felső fokon az már nem ugyan az. Meg ugye nem mindegy hogy C1 vagy C2. Volt nyelvtanáromnak 4 van, de neki olyan a nyelv mint a szorzótábla. 70x évesen is úgy köpi vágja hogy csak nézek. Én meg csak nézek ki a fejemből hogy áhhá hát oké biztos. 3 nyelven beszélek napi szinten de azért a felső fokú vizsgákon elkaszálnának mindegyikből.

2021. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

1 C2, 5 C1 (2db szakmai), 3 B2 :)


Jó nyelvvérzékkel áldott meg az ég, ezt ki is használom! :)

2021. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
35%

Igen nagyon ritka!

A barátnőd féltékeny!

Beszélj a nővel!

Már előttem meg volt írva!

Csak ennyi lenne!

2021. nov. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Látom, sok itt az irigy (és lusta) ember! ☺😁
2021. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem három nyelvből van felsőfokúm, mégsem mindig értem pl. idegennyelven a híreket, videókat felirat nélkül. A beszédet meg inkább hagyjuk, az még úgy se megy. Szóval a papír sokszor nem sokat jelent, ezt a munkáltatók tudják amúgy. Sokkal többet ér, ha tényleg beszéli valaki a nyelvet, hiába nincs róla papírja.
2021. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!