Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb megtanulni: román, cseh, szlovák?

Figyelt kérdés

Angolul, franciául, oroszul tudok felsőfokon. A fenti 3 közül (román, cseh, szlovák) ezek alapján melyiket tudnám legkönnyebben megtanulni?

Gyanítom, hogy a cseh a legkönnyebb, de nem tudom.

Ha nem járok tanárhoz, melyiket érdemes választani?

És melyikre van a legnagyobb kereslet ha mondjuk fordítóként fordítani szeretnék vele?

(Angolból és franciából van fordítói végzettségem, de szeretnék egy kisebb nyelvet is megtanulni ilyen szinten és használni a munkában, hogy több lehetőségem legyen.)


Nyelvtan, kiejtés, szókincs, minden érdekel.

A francia könnyen ment, amúgy az orosz is, ott volt olyan előnyöm, hogy édesapámnak részéről a véremben van, anyanyelvi beszélő volt, bár nem kisbabaként tanultam meg a nyelvet, nagyon jól haladtam vele, ő is sokat segített, a C1es nyelvvizsgám 90% feletti lett, a kiejtésemre meg azt mondta, hogy szinte nincs is akcentusom.

A cseh és szlovák nem ugyanilyenek, de lehet az se menne rosszul.

De lehet a román lenne könnyebb, nem tudom, azért érdeklődök.


Szóval melyiket tanuljam?

A fordítói piacon melyik a legkevésbé telített?



2021. szept. 30. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
A cseh-szlovák szinte ugyanaz, a román meg egy mű nyelv, én nem tanulnám.
2021. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha beszélsz oroszul akkor ismerős lehet egykét szó a cseh-szlovák nyelvből de nem sok. Nehéz nyelvek igaz hogy eléggé hasonlóak de sok magyar aki ott él is nehezen tanulja meg. Én a csehet választanám mondjuk azzal megérteted magad Szlovákiában is fordítva már nehezebb. A szlovakkal Csehországban.

Románt én sem tanulnám.

2021. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én felvidéken lakom és elég jól beszélem a szlovák nyelvet. Csehországban sosem volt gondom, megértették simán a szlovákot, úgy szintén fordítva is, mivel eléggé hasonló mindkét nyelv.

Nekem a cseh nyelv mindig is jobban tetszett hangzásra, mint a szlovák. :)

Azt már nem tudom, hogy számodra melyik lenne a könnyebb megtanulni. Van olyan ismerősöm, aki alig tudta a szlovák nyelvet, aztán kiment csehbe dolgozni és pár hónap alatt nagyon jól rátapadt a nyelv, de aztán olyan ismerősöm is van, aki nehezen érti meg a csehet, de viszont a szlovákot jól beszéli.

Szóval, ki milyen nyelvérzékkel van megáldva. :)

2021. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
A román nagyon könnyű nyelv és szép is. Én ajánlom.
2021. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyha az angol francia orosz felsőfok megvan akkor nem lehet akadály hogy kicsit nehezebb megtanulni. inkább aszerint válassz hogy melyik hasznos és ebből a cseh lesz az ami nagyot alkot.
2021. nov. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!