Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanul meg valaki erőfeszí...

Hogy tanul meg valaki erőfeszítés nélkül egy nyelvet?

Figyelt kérdés

2021. okt. 14. 21:16
1 2
 1/15 vantel ***** válasza:
65%
Nem lehet erőfeszítés nélkül megtanulni.
2021. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Úgy, hogy az adott országba születik.
2021. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 vantel ***** válasza:
61%
Nem jó. Kisgyermekként is erőfeszítésbe tellik a nyelvtanulás. Figyeld meg gyermeked,hogyan tanulja. Elején még a betűket is nehéz kimondania,nem hogy helyesen ragozni!
2021. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Filmeket nézve, és ha angol az a nyelv, akkor számítógépes játékokat játszva. A nyelvoktató alkalmazások se szenvedés, és az extrovertáltaknak a hétköznapi dumálgatás se.
2021. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Effortless english 😂 csak ki kell bírni a hangját bár azzal se tanulnod meg csak fejleszti a szókincset
2021. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Le lehet pontozni, mint ahogy az elsővel is tettétek, de attól még igaza van. Erőfeszítést MUSZÁJ beletenni. Na persze nem mindegy, hogy arról van szó, hogy minden egyes, tanulással töltött perc kínlódás, nem haladsz, nem érted stb, akkor esélyesen rossz valami vagy legalábbis hozzád nem illik (tanár, oktató program, nem adsz magadnak elég időt stb). Ellenben az is erőfeszítés, ha igenis rendszeresen, akár mindennap rászánod az időt a gyakorlásra, tanóra után otthon is és nem adod fel, ha probléma van, hanem utánajársz. Na itt bukik el sok ember sajnos. Pedig ez elengedhetetlen.
2021. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

ma 22:09

Nem muszáj, szimplán csak engedni kell, hogy ragadjon. Nekem is úgy lett 90%-os középfokú angolom, hogy mindig németes voltam és itthon csak kockulgattam meg filmeket néztem. Nem kellett erőfeszítenem semmit, ha csak azt nem, hogy néha az ember 1-1 szót kigugliz.

2021. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Igen, ez a lusta nyelvtanulók tipikus kérdése.

Szerintem nincs még egy tudástőke-típus, amiért annyira meg kell szenvedni, mint az idegennyelv-tudás.


Rengeteg idő, erőfeszítés, meló, kitartás, szorgalom és motiváció kell hozzá.

2021. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%
Aki hülye, annak valóban erőfeszítést kell tenni, de úgy se fog soha jól tudni. Akinek van nyelvérzéke, az nulla erőfeszítéssel, játszva, észrevétlenül fog megtanulni. Lehet irigykedni, kedves első csoportba tartozók!
2021. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9, azért ez sem igaz így, nincs két olyan véglet hogy vagy hülye vagy és akkor erőfeszítés kell, vagy pedig zseni vagy és akkor egyáltalán nem... Ha az ember körbeveszi magát a nyelvvel, számára kedves dolgok révén használja, az nyilván sokkal élvezetesebb és motiválóbb, mintha csak a tankönyv fölött görnyedve. De senki ne higgye, hogy a videojátékokból meg az internetről magára ragadt angollal automatikusan tudományos esszéket tud majd írni...
2021. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!