Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtudnék tanulni németül?

Megtudnék tanulni németül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy fantasztikus álláslehetőségem a jövőben,lenne kb. 1 évem hogy érettségi szintre megtanuljak németül,utánna még 1 hogy folyékonyan beszéljem a nyelvet. De nem is az idő számít,azzal tudok sakkozni. Inkább az,hogy én soha életembe nem tanultam egy szót sem,nagyon nehéznek tűnik nekem,és nem áll rá a szám se. mindig is angolul tanultam. Szóval az a kérdésem,nulla tudással,meg lehet tanulni? Vagy akinek nincs érzéke hozzá,annak nem fog menni? Illetve,nem fogom keverni az angolt és a németet?

Köszönöm :)


2021. okt. 19. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Érettségi szintre azért meglehet tanulni 1 év alatt a németet.

A nyelvérzék probléma pedig egy olcsó kifogás, ha Németországba költöznél akkor viszonylag gyorsan rád ragadna a nyelv, tehát csak motiváció kérdése az egész. Ha valahogy betudod hozni a nyelvet a mindennapi életedbe, akkor sima lesz. ( például én angolul nézek mindent, számos érdeklődési köröm van, ami igazán csak angolul elérhető)

2021. okt. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én folyékonyan beszélek angolul,meg szlovákul is ha ez számít. Nem a nyelv érzékkel van probléma,sokkal inkább a német nyelv valahogy nem akar a számra pattani. Bízok benne,hogy idővel tényleg jobb lesz.

Sok sikert neked az angolhoz! ☺️ És köszönöm a választ

2021. okt. 19. 07:38
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

helyesen: meg tudnék tanulni németül? (nem megtudnék)


elváló igekötős ige (megtanulni), különírjuk.


ezt csak azért mondom, mert a németben is vannak igekötős igék.



mi az, h. érettségi szinten? mert érettségizni fogsz belőle?


zéró nyelvtudással szerintem egy év alatt nem jutsz el arra a szintre, 2 év alatt meg a perfekt (folyékony) pláne nem leszel, mert az c1, azaz felsőfokú szintet jelent.


a német egy jól tanulható nyelv, könnyebb a kiejtése, mint az angolnak és logikusabb a nyelvtana.



ha az alábbi könyveket beszerzed, fogsz tudni haladni módszeres tanulással.

napi 2 órát bele kell tenni.



maklári tamás nyelvkönyvei (keress rá a neten)


erwin tschirner: német szókincs


a google fordítóban mindig hallgasd meg a helyes kiejtést.

2021. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1

"Érettségi szintre azért meglehet tanulni 1 év alatt a németet."


cáfolom!


akik érettségiznek belőle, jellemzően már 10 éves koruktól tanulják a nyelvet, legkésőbb 15 évesen, 9. osztálytól.

mindenképp 4 év anyaga egy érettségi, tehát 1 év alatt a nulláról ez reálisan nem überelhető.

2021. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segítsek?
2021. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!