Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol: egyetlen teljesen...

Angol: egyetlen teljesen angol nyelvtankönyv A1-C2 szintig?

Figyelt kérdés
Létezik egyetlen teljesen angol nyelvtankönyv (ha magyar szerzőtől van magyarul az is jó lehet ha kritériumnak megfelel), amely A1. szinttől C2 szintig tartalmazza az összes szabályt és egyetlen könyvként (természetesen sok egyéb gyakorlókönyvvel és rengeteg gyakorlással) elég a C2 nyelvvizsgáig?

2021. nov. 1. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

raymond murphy: english grammar in use


de ez csak nyefi.


a szókincsfejlesztés hol van?


nem várhatod el, h. egyetlen könyvben benne legyen minden.


talán erwin tschirner angol szókincs c. könyve áll ehhez a legközelebb.


nagyon is jó és hasznos többféle könyvet fellapozni!

2021. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A kérdésben a "NYELVTAN" szerepelt és azt is odaírtam, hogy "természetesen sok gyakorlókönyvvel", számomra nem elképzelhetetlen, hogy A1-C2 szintig tartalmazzon egy könyv nyelvtani szabályokat - lehetőleg az összeset.

Azt nem állítottam, hogy a szókincs meg fordítás-gyakorlást is szeretném e könyvbe belepréselve látni. Utaltam rá, hogy emellett sok gyakorlókönyvet kell olvasni, de a nyelvtanból jó lenne egy "teljes" amit tudom, hogy nyelvtanból se árt fellapozni minél többet, de egy hiánytalan jó lenne.

English Grammar in Use elvileg középfokig tartalmazza a nyelvtant.

2021. nov. 1. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

az első válaszban fel van sorolva pár könyv amelyek mindegyikében rákeresve a téged érdeklő valamire valamelyikben valószínűleg megtalálod a választ.

2021. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy egyetlen nyelvtankönyv tartalmazza az összes nyelvtani szabályt (a megközelítéseknek utána lehet nézni máshol), hogy ne kelljen egész könyvtárnyit bevásárolni senkinek.
2021. nov. 1. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg ismernéd murphyt tudnád, h. könyv+ munkafüzet kombó a kötete, és FELSŐFOKRA IS JÓ, abból készültem.
2021. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok éve híres azt tudom, itt is volt a vita az oldalon, hogy Murphy vagy az "Oxford English" és valaki írta, hogy az oxfordi.
2021. nov. 1. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:

"hogy ne kelljen egész könyvtárnyit bevásárolni senkinek"

Nem is kell. Itt van az a szerva itt, csere ott, hogy a C2-re felkészítő jó tanár megtette ezt a szellemi munkát, és köpi az eredményt. Persze, az óradíjáért cserébe. Mondjuk én egy C2-re felkészítő jó tanárt ismerek, alighanem nincs is több ebben a kis országban.


"ha tényleg ismernéd murphyt tudnád, h. könyv+ munkafüzet kombó a kötete, és FELSŐFOKRA IS JÓ, abból készültem"

Ha elolvastad volna a kérdést, tudnád, hogy nem a C1 szintről szól. És Murphy a címe szerint még C1-re is kevés.

2021. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy az általad ismert jó tanár milyen nyelvtankönyve tajánl?
2021. nov. 1. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Vajon milyen indíttatásból írtam a linkelt kérdésre adott válaszomban, hogy néha akár 5-10 könyvet is át kell nézni egy válaszhoz? Azokat ajánlja.
2021. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, én azt gondoltam, hogy annyian foglalkoznak angoltanítással, hogy akad egy-két könyv, melyben teljesen alapfoktól felsőfokig össze vannak szedve a nyelvtani szabályok.
2021. nov. 6. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!