Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes elkezde...

Milyen nyelvet érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés
Angolul és németül beszélek. Szeretnék elkezdeni egy harmadik nyelvet, de nem tudom eldönteni melyik legyen az. A spanyol, francia illetve az olasz között gondolkodom. Szerintetek melyik legyen az? Melyikkel érvényesülhetek jobban a későbbiek folyamán, ha mérnöki pályán vagyok?

2017. jan. 29. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az olasszal érsz legkevesebbet, szóval a franciát vagy a spanyolt válaszd. A francia nehezebb, viszont Európában könnyebben el tudsz helyezkedni vele, mint a spanyollal vagy akár az olasszal. Egyébként attól függ, hol akarsz majd élni és dolgozni, stb..
2017. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen egyetértek az elsővel.


Én is németül és angolul tudok, harmadiknak a franciát választottam.

2017. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
Amelyik tetszik, és amelyiket szívesen tanulnád.
2017. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
66%
A spanyol gyönyörű nyelv,én is beszélem,csak ajánlani tudom.Nekem a francia nem tetszik,de azt válaszd,ami neked tetszik.
2017. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válasz nem helytálló.


Olaszország Magyarország egyik legfontosabb kereskedelmi partnere. Szép számmal vannak itt olasz tulajdonú multik. A nagybankok közül kettő is.


Sokkal hasznosabb mint a spanyol. Persze Magyarországról nézve. A spanyol a világon a 2. legelterjedtebb nyelv, de Közép-Európában, sőt Spanyolországot leszámítva egész Európában nem sokra mész vele.


A francia Európában is elterjedtebb. Francia cégek is vannak jelen itthon.


Mégis talán az olasz érné meg legjobban.


Számomra legszebb a spanyol, utána az olasz, majd a francia.

Hasznosságát nézve (Magyarországon illetve Európában) első az olasz, utána a francia, majd a spanyol.


Természetesen teljesen más a helyzet, ha Spanyolországban, Olaszországban, Franciaországban tervezel élni, mert akkor nem kérdés, hogy melyik a legfontosabb.


Viszont ezek a tervek sokszor csak tervek maradnak vagy ha meg is valósítod, nem egész életedre, pusztán pár évig, illetve menet közben módosulhatnak a céljaid. Ezért kell az ilyennel óvatosan bánni.

2017. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!