Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol időhatározókban...

A spanyol időhatározókban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A következő kifejezéseknél el kellene dönteni,hogy p.perfecto,p.imperfecto,vagy p.indefinido. aquel día, hace poco, hoy, esta década, ayer, mientras, esta tarde, nunca, hace cinco días, siempre, cada día, el otro día, antes, este mes, durante ocho anos, en abril, muchas veces, desde el siglo X hasta el siglo XIX, sies veces, el ano pasodo, en 1972, en ese momento, el 15 de julio, anteayer, todos los días, todo el día.

2021. nov. 10. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy egy időhatározó – egy igeidő. Mindkettő helyes például a következők közül:

Ayer escribí las cartas – Tegnap megírtam a leveleket.

Ayer escribía las cartas – Tegnap a leveleket írtam.


Vagy:

Tenía un hijo en 1972 – 1972-ben egy fia volt.

Tuvo un hijo en 1972 – 1972-ben lett (született) egy fia.

2021. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, itthon vagyok betegen a tanár így küldte el feladatnak.
2021. nov. 10. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az első válaszolóval, sőt, ehhez még hozzájön, hogy tök nyelvjárás függő, hogy melyik igeidőt milyen esetekben használják. Egyébként a könyvekben szokott lenni egy összefoglaló, mert azért azt remélem nem várod el, hogy valaki megcsinálja helyetted a házid...
2021. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem házi,(különben beteg vagyok)ezt vették tegnap órán,a neten megtaláltam a magyarázatát de mivel nem értettem,ezért kértem segítséget.
2021. nov. 10. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!