Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát tegyek,...

Milyen nyelvvizsgát tegyek, ha...?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék nyelvvizsgát tenni, de nem tudom, hogy milyen szinten és melyiket.


Olvasott szöveg értése nagyon megy, nyelvtan is oké, szövegalkotás is jól megy. Hallás utáni szövegértés attól függ, hogy van-e háttérzaj, ha nincs, akkor jól megy, de ha háttérzaj van, akkor sajnos a magyar szöveget sem értem meg valamiért. A beszéddel nem tudom, hogy állok, soha nem beszéltem angolul (szóban). Szerintem maga a szóbeli szövegalkotás menne, de a kiejtés az necces. Tudom, hogy kéne, csak nem úgy jönnek ki a szavak a számon, ahogy szeretném. (Ami gyakorlással javítható, igen, de nincs pénzem magántanárra, és senkit nem ismerek, aki jól tud angolul. Próbáltam külföldiekkel beszélgetni, de mindenki csak írásban szeretne, mikrofonnal senki. :( )


Úgy gondolom, hogy a szókincsem elég lenne egy C1-re, olvasott szöveg értése, szövegalkotás szintén, nyelvtan most inkább B2, de nyilván javítható, a hallás utáni szövegértés és a beszéd viszont kérdéses, előbbi a háttérzaj, utóbbi a gyakorlás hiánya miatt.


Valahol mintha hallottam volna, hogy van olyan nyelvvizsga, ahol ha nem sikerül a C1, attól még kaphatok B2-t, ha arra elég a pontszámom. Ez melyik nyelvvizsga lehet? Egyetemen elfogadják? Mennyire nehezek benne az egyes részek? A fentiek alapján jobban megérné, mint egy másik, "normál" C1-es nyelvvizsga, ahol ha nem sikerül, akkor semmit nem kapok? Vagy maradjak a B2-nél? (Egyetemhez elég lenne a B2, de sokkal jobba érezném magam egy C1-el.)



2021. nov. 23. 15:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy mindenképpen egynyelvű vizsgára szeretnék menni, mert a fordítás nehezen megy. Nem azért, mert nem értem a szöveget, hanem azért, mert egyszerre csak egy nyelven tudok gondolkodni, ha angolul olvasok, akkor angolul is gondolkodok, ha így olvasok könyvet, akkor nem szoktam magamban fordítgatni a szöveget, szótárból is csak egynyelvűt szoktam használni, ha kell.
2021. nov. 23. 15:17
 2/2 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a szintfelmérő mennyire hiteles? Ha C1-et javasol, akkor azzal próbálkozzak?

2021. nov. 23. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!