Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az németül hogy : "A...

Hogy van az németül hogy : "A Barátommal vagy a barátnőmmel ünnepelek. " (szilveszterkor)?

Figyelt kérdés
barátom=pasim
2008. dec. 13. 19:51
 1/7 A kérdező kommentje:
és az hogy "Éjfélkor koccintunk" ?
2008. dec. 13. 19:53
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Mire kell ez neked?


1. Németeknek akarod ezt mondani. De ha ezt nem tudod elmondani, akkor semmit, ergo nem is tudsz németekkel beszélgetni.


2. Leckéhez kell, azt pedig ne itt csináltasd meg.

2008. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
77%

Szia!


Mit meinem Freund oder mit meiner Freundin feiere ich das Silvester. - A barátommal vagy a barátnőmmel szilveszterezem.


Mitternachts klingen wir mit den Gläsern. / Mitternachts angestoßen wir. - Éjfélkor koccintunk.


Remélem valamit segítettem, de nem biztos, hogy jók, én így mondanám.


Egy 14 éves lány

2008. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Te 1. válaszoló meggkora egy pöts vagy ...teljesen igazad van nem itt kéne megirom de van vagy 30 mondat amit lekell forditanom és ezt pont ne tudtam ... de nemfogok neked magyarázkodni , de viszont te ha veszekedni akarsz azt se itt kéne ... köszi
2008. dec. 14. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
olyan hogy angestoßen nincs. Valójában ezt múlt időben vagy jelzőként használják (max. Mitternachts haben wir angestoßen) Nem olyan nyelv mint az angol (több jelen idő),ha valamit jelenbe akarsz mondani akkor "Wir stießen mitternachts an.
2008. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hopsz úgy látszik, ki törölték az első válaszolót, de akommentjét nem!
2008. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Wir stoßen mitternachts/in der Mitternacht an.
2008. dec. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!